Esileht » Uudis » Uudised »

Et hoog oleks õigesti suunatud

15.06.2011 | | Rubriik: Uudised

 Kui suur on olnud Tartu Peetri koguduse hoog ühe aasta jooksul ja kuhu see on suunatud, saab teada neljapäeval esitletud kogumikust «Tartu Peetri kirik. A.D. 2010». «On selge, et Peetri kirik ei ole Tartu linnas kellelegi märkamata jäänud. Oluline on, kas märkamine on inimesi rõõmustanud ja julgustanud või mitte. Meie soov on, et meie «majakas» oma ülesannet hästi täidaks,» kirjutab lõppsõnas teatmiku koostanud koguduseõpetaja Ants Tooming (fotol), kel raamatu esitluse päeval oli sünnipäev.
Sellel umbes 130-leheküljelisel fotodega heal paberil väljaandel on täita mitu ülesannet: jätkata kaht varasemat koguduse elu tutvustavat raamatukest (1909, 1934) ja korrata üle koguduse ajalookäik, tuua lugejateni õpetaja Valdo Reimanni mälestused oma lapse- ja noorpõlvest Peetri kiriku juures 1960ndatest aastatest ja sealt edasi, tutvustada koguduse töötegijaid, tänada kogudust ja kõiki inimesi, kes kirikus ettevõetut on toetanud. Sest tehtud on aasta jooksul palju. Et suuresti põhineb raamat õpetaja sõnalisel aruandel, millele lisandub organist Anneli Klausi muusikaelu ülevaade, siis, nagu ütles esitlusel praost Joel Luhamets, on tegu praostkonna lõikes kõige mahukama kokkuvõttega möödunud aasta tegevusest.
Kui Jumal tahab ja jõudu annab, peaks järgmisel kevadel taas ilmuma taoline aastat kokkuvõttev väljaanne. Kogumiku koostas, kirjastas ja andis välja Ants Tooming, kujundas Andres Loorits ning sada eksemplari trükkis ülikooli kirjastus. Osta saab seda kogudusest 15 euro eest.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)