Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Et EELK uudised jõuaksid maailma

06.11.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

OLYMPUS DIGITAL CAMERAAssessor Tiit Salumäe külastas Luterliku Maailmaliidu (LML) peakorterit Genfis, kus oikumeeniliste suhete sekretärina töötab käesolevast aastast EELK õpetaja Anne Burghardt.

«Visiidil oli mitu eesmärki,» selgitab Eesti Kirikule assessor Salumäe, nimetades väga oluliseks asjaolu, et esimest korda on LMLis tööl «meie oma inimene». Nimelt valiti  aasta algul avaliku konkursi alusel teoloog, tõlkija ja kirikuõpetaja Anne Burghardt neljaks aastaks LMLi oikumeeniliste suhete sekretäriks, kelle tööülesannete hulka kuulub teoloogia ja avaliku tunnistuse osakonna (Department for Theology and Public Witness) direktori assisteerimine oikumeeniliste dialoogide läbiviimisel.
Anne Burghardti, kes alustas LMLi keskuses Genfis tööd veebruaris, oluliseks ülesandeks on ka 2017. aastal aset leidva reformatsiooni aastapäeva tähistamise ettevalmistamine. Veel kuulub Burghardti tööülesannete hulka LMLi liikmeskirikute omavahelise infovahetuse koordineerimine.
«Kuidas tõhustada EELK informatsiooni jõudmist Genfi, oli meie kohtumise üheks teemaks,» selgitab Salumäe, nentides, et väheldaste liikmeskirikute teemad kipuvad suurte kirikute omade vahele ära kaduma, kui just ei ole fookuses midagi skandaalset. Tema sõnul lepiti kokku, kuidas infot paremini vahendada ja kuidas huvitavaid teemasid eesmärgipärasemalt kokku leppida.
Veel võeti kohtumisel jutuks LMLi peasekretäri piiskop dr Munib A. Younani Eesti-visiit, mis leiab aset järgmise aasta alguses, kui piiskop Munib võtab osa EELK vaimulike konverentsist ja tutvub EELK kui ühe LMLi liikmeskirikuga.
LML on ülemaailmne luterlike kirikute osaduskond, mille keskus asub Genfis. Organisatsioon ühendab 143 erinevate traditsioonidega luterlikku kirikut 79 maal, kokku enam kui 70 miljonit kristlast.
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)