Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Espoo toomkogudusest tuleb toetus

17.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Espoo toomkogudus on kaks aastat kogunud raha projekti tarvis, mille toel Eestis saavad leerikooli tulijad osta Piibli eriti hea hinnaga.

Kui Eestis on sõltuvalt kaanematerjalist ja suurusest Piibli hinnaks 25–100 eurot, siis leerilaps saab selle edaspidi kätte 4–5 euroga.
Antti Kujanpää, Espoo toompraost, selgitab, et idee sai alguse sellest, et Soomes on leerikool väga olulisel kohal ja Soome kogudused püüavad korraldada noortele väga head leeriõpet. «Kogudused kingivad leerilastele Piibli. Kui kuulsin, et Eestis pole sellist tava, siis otsustasime pakkuda toetust,» selgitas Antti Kujanpää.
Konfirmatsiooniteenistuste laululehtedel on eraldi välja toodud tekst, milles antakse teada, et aastail 2011–2013 kogutakse raha eestlastele leeripiiblite muretsemiseks. «Soome leerilaste vanemad saavad leeripüha jumalateenistusel anda raha selleks, et Eesti kiriku leerilapsed võiksid tänu sellele annetusele Piibli odavama hinnaga saada. Inimestele see meeldib, sest tegu on konkreetse projektiga.»
Toompraosti sõnul tehakse leeripühadel, kus korjanduse saab kindlaks määrata kogudus, toetus just Eestile ja eesmärgiks on koguda 8000 eurot aastas. See on Espoo toomkoguduse panus, millele Eesti ja Soome piibliselts ning EELK lisavad oma osa. Jaan Bärensoni (EPSi peasekretär) sõnul jõuavad vastselt trükitud piiblid Eestisse veel sel sügisel.
«Inimesed toetavad projekti meeleldi. Kui pastor selgitab asja piisavalt, siis toetus kasvab. Kui võimalik, jätkame projektiga ka pärast 2013. aastat,» ütles Antti Kujanpää.
EELK valiti selle projekti tarvis välja toompraosti sõnul seetõttu, et omavahelised sõprussuhted on tugevad, eriti Kose ja Kuressaare kogudusega. «Meie koguduse töötajad on väga toetanud projekti, selle olulisusest on aru saadud.»
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)