Esileht » Uudis » Uudised »

Esitage kandidaate aasta vaimuliku tiitlile

26.11.2010 | | Rubriik: Uudised

EELK toetusfond ootab järgmise aasta 15. jaanuariks kandidaate aasta vaimuliku tiitlile.
Usun, et igas praostkonnas on neid, keda võiks aasta vaimulikuks esitada. Vahel kurdetakse, et EELKs tunnustatakse vähe neid, kes teevad head tööd. Kes see EELK on? Küllap ka meie, selle kiriku töötegijad ja liikmed.
Ärgem siis olgem kitsid esile tõstma endi keskelt neid, kes teevad meie kirikus väga head tööd ja sageli trotsivad üsna raskeid tingimusi. Usun, et ka siis, kui vaimulike konverentsil meie esitatud kandidaat esimese kahe hulka ei jõua, on tal hea meel sellest, et meie ta selle tunnustuse vääriliseks oleme arvanud.
Fond on vastavalt ettepanekutele muutnud kandidaadile esitatavaid nõudeid. Ära on jäetud punkt, mille kohaselt peab kandidaadi koguduses olema viimase kolme aasta jooksul tõusnud liikmesannetajate arv.
Aasta vaimulikuks saab esitada EELK vaimulikku, kes vastab järgmistele tingimustele: on oma töö ja isikliku eeskujuga vähemalt viimase kolme aasta jooksul märgatavalt elavdanud oma koguduse elu; on vaimulikuna teinud viimase kahe aasta jooksul midagi sellist, mis on heaks eeskujuks teistele vaimulikele; tema teenitavas koguduses on tegus laste- ja/või noortetöö; ta on enda harimiseks viimasel kolmel aastal osalenud vähemalt kolmel erineval erialasel koolitusel või jätkab erialaõpinguid. Ta ei tohi olla kahjustanud EELK mainet avalikkuse silmis kolme aasta jooksul tagasiulatuvalt aasta vaimuliku aunimetuse kandidaadiks esitamise ajast või otsustamise ajal.
Fond ootab korrektseid (statuudile vastavaid) esildisi hiljemalt 15. jaanuariks 2011.
Jaan Tammsalu,
toetusfondi juhataja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)