Esileht » Elu ja Inimesed » Persoon kaasajast »

Erki Sok

27.05.2009 | | Rubriik: Persoon kaasajast

EELK Teeneteristi III järgu ordeni saaja Erki Sok (43) on olnud 17 aastat Vastseliina koguduse kirikuvanem ja 15 aastat koguduse juhatuse liige. Sellest ajast kaheksa aastat olnud juhatuse aseesimees ja viimased viis aastat juhatuse esimees. Nende aastate jooksul on ta väga ustavalt täitnud temale pandud kohustusi.
Erki Sok on talupidaja, abielus, kolme lapse isa. 1996. aastal tunnistati ta Eesti parimaks erametsaomanikuks. Laulab segakooris Tervis, mille repertuaaris on palju vaimulikke laule. Juba aastaid on koor käinud jõululaupäeval Vastseliina kirikus laulmas. Erki Sok on Haanja valla kultuuri-, noorsoo- ja spordikomisjoni esimees.
Mäletan vaid kahte pühapäeva, mil Erki Sok ei ole saanud kirikuvanemana tulla  umbes 20 kilomeetri kauguselt Preeksa külast Vastseliina kirikusse pühapäeva hommikul graafiku alusel oma kohuseid täitma. See oli mõni aasta tagasi, kui Vastseliinas registreeriti üle Eesti tolle talve külmarekord 33,3 kraadi ja auto sel hommikul ei käivitunud, ning kord, kui öösel oli sadanud maha paks lumi ja teed ei olnud lahti aetud. Mõlemal korral helistas Erki õpetajale ja teatas ka põhjuse, miks ta ei saa tulla.
Hea huumori ja rahuliku olemisega kirikuvanem ning juhatuse esimees on tugevaks abiks koguduse­elus.

Tekst ja foto: Toivo Hollo

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)