Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Erastvere hooldekodu kabel sai krutsifiksi

10.11.2006 | | Rubriik: Uudised

Reedel, 27. oktoobril toimus Erastvere erihooldekodu hoolealustele traditsiooniline sügispidu, aga enne pidu õnnistas Kanepi koguduse õpetaja Margit Lail hooldekodu kabelis puidust krutsifiksi.

Maavanema sekretäri Ruth Ruusi sõnul ootas Põlva maavalitsusele Tartu kunstniku Stanislav Netšvolodovi kingitud ristilöödud Kristuse kujutisega rist mõnda aega sobivat kohta, kuhu see üles seada. «Kanepi koguduse Erastvere kabel on hea ja hubane koht, kus krutsifiksi osatakse hinnata ning kus see oma sõnumit kanda saab,» sõnas maavanem Urmas Klaas.

Margit Laili tõdemusel on vähestel puudel antud võimalus saada voolitud krutsifiksiks. Vähestel on ka oskus voolida puu kiriklikuks sümboliks. «Õnnistan ja pühitsen krutsifiksi selles pühakojas sümboliks, mis annab tunnistust igavesest rõõmust, kosutusest ja lootusest, mida üksnes jumal võib kinkida,» sõnas õpetaja.

Kunstnik Stanislav Netšvolodov (71) ütles, et valmistas selle krutsifiksi mustast lepast ja Eesti tammest ning kui Jumal annab, lubas ta teha Põlvamaale veel mõne Jumalale meelepärase kingituse. Stanislav Netšvolodov on ka Põlvamaa aumärkideks olevate Vapimärgi ja Teenetemärgi kavandite autor.

Marko Avikson,

,

Põlva maavalitsuse teabejuht

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)