Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Eneseleidmine tähendab südamevalu

28.11.2012 | | Rubriik: Kultuurielu

Tõnu Lehtsaare sulest ilmus äsja raamat «Südamekool», mille andis välja Tartu Ülikooli Kirjastus.
«Südamekool» on sümbolistlik lugu eneseleidmisest. Raamatut tutvustades kirjutab psühholoog Tõnu Lehtsaar: «Teose tegevus toimub erinevates plaanides ja aegades, mis raamistavad ja kirjeldavad inimese eneseotsingut. On ju enese otsimine midagi, millega rohkem või vähem tegelevad kõik inimesed alati ja igal pool.
Eneseleidmine tähendab südamevalu. Endani jõudmiseks on vajalik iseennast, teisi ja elu enda ümber südamega võtta. Kui miski on südamesse võetud, siis seda niisama lihtsalt välja ei saa. Kui südamesse võetut südamest välja ajada, välja lükata või välja kangutada, siis asi kipub minema koos tükiga südamest. Eneseleidmisel tuleb õppida, keda ja mida südamesse võtta.
Südameasjadega on nõnda, et neid lõpuni mõista on väga raske. Südame tõde on isiklik tõde. Oma südame leidmisel on vaja enesekindlust, julgust valida oma tee. Südame tõde on isiklik tõde. Oma südame hääle kuulamine on tähtsam, kui võõra pilli järele tantsimine.
Vaid ennast leidnu saab olla vaba ja õnnelik. Kummalisel kombel tähendab eneseleidmine sageli oma egost loobumist ja enda taasleidmist millegi suurema ja tähendusliku osana. Tõelisele pühendumine annab tuge ja juhatab teed iseenda ja valguse poole.»
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)