Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Enese läbikatsumine

07.08.2013 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Inimesest teeb inimese see, et ta suudab mõelda ja analüüsida ning teha mingeid valikuid. See pole sugugi alati kõige kergem ja sageli eksime. Selleks, et tulevikus vältida samade vigade tegemist, on vaja ennast läbi katsuda ja mõelda elu üle järele.
Kui inimene seisab Jumala ees, siis tunnetab ta Issanda tõelist suurust ja enda probleeme. Vahel on meie häda selles, et me ei võta piisavalt aega palvetamiseks ja enda läbikatsumiseks. Siis võib juhtuda, et inimene muutub kõrgiks egoistiks, kes arvab, et kogu maailm tiirleb vaid tema ümber ja kõik sõltub üksnes tema tahtmisest.
Kui selline inimene juhtub olema kristlane, siis võib ta end väga kergelt asetada Jumala kohale ja olla kõigi teiste üle kohtumõistja. Lihtne on öelda, et need teised on halvad ja mina olen hea. Selline suhtumine aitab vältida enda muutmise vajadust ja elada elu lihtsamalt.
Kuid mitte enda paremaks pidamine pole kristlase ülesanne, vaid hoopis enda paremaks tegemine on meie eesmärk. Nii võime seista Jumala ees, tunnetada oma pattu, kahetseda ja saada andeks.
Just selline enda läbikatsumisest tulev alandlikkus on üks osa kristlase meelsusest. Võime kahetseda ja saada andeks. Selleks on vaja aga end Jumala ees läbi katsuda. Ja saades ise andeks suudame andestada ka teistele.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)