Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Enda vaimselt laadimise ja kogemuste jagamise koht

07.11.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Viiendat aastat koos olnud EELK koguduste juhatuseesimeeste konverentsi on ellu kutsunud toetusfond ja delegeerinud selle korraldamise vabatahtlikele.

Üks toimkonna liikmeist Tiina Võsu (Lääne praostkond) tunnistas Nelijärvel usutluses Eesti Kirikule, et mõned praostkonnad (Võru, Valga, Pärnu) ei ole oma esindajat korraldajate hulka saatnud. Senised tegijad on olnud koordinaatorina õpetaja Kat­rin-Helena Melder, Kaja Tassa, Agu Kaljuste, Karl Mäesepp, Helve Hunt, Margus Priimägi, Aivo Vinni, Juhani Jaeger, Mart Johanson, Indrek Treufeldt, Naima Kukkur, Tõnu Veldre. Mitmed toimkonna liikmed soovivad aga tagasi tõmbuda ja praostkondadest tuleb neile asendaja leida.
Tiina Võsu sõnul on konverents kiriku ilmalikele juhtidele väga vajalik. «Me olime liiga harali, igaüks istus oma koguduses. Väga oluline on omavaheline suhtlemine, sest on teemasid, mis meid ühendavad. Me võime jagada kogemusi, üksteist toetada, nalja heita, üksteisest rõõmu tunda, uusi ideid saada,» osutas Tiina koosoldud päevade rikkusele ja lisas, et parem on, kui kogudusest tulijaid on kaks, sest «Jeesus saatis ka oma jüngrid kahekaupa välja».
Esimestel aastatel käsitleti konverentsil enam majandus- ja õigusalaseid teemasid, seda, kuidas projekte kirjutada, kuidas ja kust raha saada, kuid viimasel konverentsil Nelijärvel oli teemaks vaimulik kasvamine ja palveelu. «Tagasiside andmine on väga väärtuslik materjal, sealt näeme, millised on inimeste vajadused ja ootused konverentsile ning sellest tulenebki järgmise aasta teemavalik,» selgitas Tiina Võsu.
Konverentsid algavad ja lõpevad jumalateenistusega, hommiku- ja õhtupalved on usaldatud ilmikutele. Oma osa on õhtusel kontserdil, mille viimati andsid vennad Johansonid, ja pidulikul lõunasöögil. Kirikuvalitsus on juhatuseesimeeste konverentsi pidanud väga oluliseks ning selle korraldust rahaliselt toetanud, kuigi igal on maksta ka oma osalustasu. Toetusfondi rahalisel toel lendab aasta juhatuseesimeheks valitu palverännakule.
2009. aasta juhatuseesimeheks valitud Tiina Võsu nimetas tänavuselt kohtumiselt oluliseks retriidi ehk keskendunud palve teema sissetoomist. «Ma olen Soomes viibides retriidi enda jaoks avastanud ja mul on hea meel, et see on ka Eestisse jõudnud.»
Tiina Võsu ütleb, et meil on väga rikas kirik. «Vahel vaatame seda, mida meil ei ole, ja pöörame sellele liiga suurt tähelepanu. Aga kui tegelikult mõelda vaid konverentsil räägitule, siis kuivõrd palju erinevaid võimalusi on meil Jumalat teenida, kus igaühel on koht, kui me vaid tahame seda kasutada.»
Sirje Semm

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)