Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Emakeelset jumalasõna kalliks pidades

13.04.2010 | | Rubriik: Kirikuelu, Uudised

25. aprillil tähistab Chicago Esimene kogudus pidulikult 60. sünnipäeva.
Jõuluõhtul 1949 pidas õpetaja Valter Viks suurlinnas Chicagos esimese eestikeelse jumalateenistuse kaugele rännanud eestlastele. Järgmise aasta aprillis moodustati koguduse ajutine juhatus ja nõukogu – sündinud oli Chicago Esimene kogudus.
Koguduse õpetajaks valiti Valter Viks, kes teenis kogudust üheksa aastat, kuni oma surmani. Mõne aasta teenis kogudust õpetaja Karl Kiisk, kelle ajal osteti 1961. aastal norralastelt North Talmani avenüül asuv 35 aasta vanune 150 kohaga kirik, mis pärast põhjalikku remonti pühitseti ja pakub praegugi kogudusele peavarju.  
Lühemat aega on kogudust teeninud õpetajad Johan Teras, Udo Plank, Oskar Pastik, Elmar Kuusler, Elmar Pähn, Jaan Teras, Arnold Talistu jt. 2002. aasta augustist jagab jumalasõna kümmekonna aasta eest Eestist lahkunud õpetaja Nelli Vahter.  Organistina teenis kogudust ühtekokku 33 aastat Margarete Viks. Praegu on selles ametis June Berveiler.
Kõrgajaks koguduses oli 1950ndate keskpaik, mil liikmeid võis kokku lugeda umbes üheksasada; sel ajal oli eriti populaarne skautide ja gaidide tegevus ning peeti suvelaagreid.
Praegu on kogudusel sadakond liiget, kelle keskmine vanus ületab koguduse vanuse, ent siiski võib rõõmustada, sest kogudus on elujõuline.
Lisaks Chicago kogudusele teenib Nelli Vahter Minneapolise kogudust Minnesota osariigis ja Detroiti kogudust Michigani osariigis.
Chicago ümbruskonna eestlastel on 2007. aastast võimalik osa võtta ka Riverwoodsi kuulutuspunkti jumalateenistustest Chicago Eesti Majas, mis asub väljaspool linna piire. Aastatepikkune sõprus seob kogudust Ottawa Trinity luteri kirikuga.
Rita Puidet

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)