Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Eluleib

14.03.2012 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Maslow lõi kunagi väärtuste hierarhia, mis näitab, et kõige olulisemad inimese elus on fundamentaalvajadused ehk söök ja jook. Kui need on täidetud, siis jõuab inimene «kõrgemate» vajaduste rahuldamiseni.
Selles ühenduses võib mõista inimeste muret oma igapäevase elu pärast, mis on Eestis saanud juba nii suureks, et läinud nädalal halvas streik mõneks ajaks meie elu.
Kunagi ei saa öelda, et söögil ja joogil pole tähtsust ning et inimene peab nende puudumisest hoolimata olema rahul ja õnnelik.
Toit on inimese elus nii oluline, et Jee­sus kasutas enda kohtagi sõna Eluleib. See tähendab, et inimene ei ela mitte üksnes leivast, vaid tema elus on oluline ka vaimne ja vaimulik dimensioon, mida ta vajab samuti nagu leiba.
Issand mõistis, et söök on tähtis, ja õpetas seda hindama. Nii palume ka meieisapalves  igapäevase leiva eest.
Issand toidab meid oma andidega ja me võime olla tänulikud selle eest, mis meie elus on. Jumal annab head ilma ja nii võime saada igapäevase leiva ja muu söögipoolise oma eluks.
Jumal aga annab meile veel palju rohkematki: ta andis oma Poja, kes suri meie eest ristil. Me võime tema käest ammutada jõudu oma eluks.
Olles niiviisi Jumalalt palju saanud, õpetab Issand meid jagama seda, mis meil on, teiste abivajajatega.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)