Esileht » Pühapäevaks » Mõte pühapäevaks »

Eluleib

30.03.2011 | | Rubriik: Mõte pühapäevaks

Pühapäeva ladinakeelne nimetus laetare (rõõmustage) tuleb jumalateenistuse alguses loetavast Js 66:10, kus öeldakse: «Rõõmustage koos Jeruusalemmaga ja hõisake tema pärast kõik, kes teda armastate!» Selline jumalateenistuse algus näitab, et saabuva pühapäeva näol on tegu paastuaja keskele jääva rõõmuallikaga.
Pühapäeva piiblilugemised kõnelevad toitmisimedest ja võime mõelda, et Jeesus on meie eluleib. Leivast sõltub igapäevases elus tohutult palju. See on olnud üks inimese põhitoite. Nii tähendab leib kaudses mõttes kõike seda, mida vajame oma elus. See tähendab nii sööki kui rõivaid ja eluaset. Jumala abiga saame ellu kõik vajaliku ja võime olla Temale tänulikud selle eest.
Nüüd, mil võime olla Jumala käest kõige hea vastuvõtjateks, on aga meie ülesanne minna ja jagada teistele kõike seda head, mis on meile Jumalalt antud. Issand andis meile ülesandeks armastada ligimest nagu iseennast ja teha ligimestele seda, mida ootaksime, et teised meile teeksid. Maailmas on nii palju abivajajaid. Meie võime olla neile eluleiva ulatajateks, andes nii seda, mida inimesed vajavad materiaalselt, kui ka seda, mida nad vajavad oma hingele. Jagades kasvabki maailmas rõõm ja rõõmustamine.
Kaido Soom

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)