Slava Ukraine
Esileht » Pühapäevaks » Eestpalved »

Eestpalves on…

16.03.2007 | | Rubriik: Eestpalved

Tallinna Jaani, Kambja ja Laatre kogudus ning õpetajad Jaan Tammsalu, Kristjan Luhamets ning Ivo Pill. Samuti on eestpalves koguduste juhatuste esimehed Peeter Grossberg, Kalev Laanesaar ja Olev Tammela.

Issand Jeesus, tee, et sinu suur kannatlikkus minu südame tugevaks ja vastupidavaks teeks. Kannatlik Õnnistegija, tule mulle appi, kui tüdimus tahab võimust võtta, tõsta mind jälle üles ja kinnita usus, et ma kurvastuse järel sinu riiki võin minna, olles vabaks saanud kõigest ristist igavesti.

7 kommentaari artiklile “Eestpalves on…”

 1. Külaline ütleb:

  Solvav on ka see, et inimesed, kes on harjunud kuulma pühapäeviti intelligentseid jutlusi, peavad kuulama nüüd \”kirevaid pilte\”, poolpaganlikke Keldi palveid ja muud säärast. Ja Eesti üks targemaid usuteadlasi peab olema \”abi\” õpetaja. HÄBI!

 2. Külaline ütleb:

  Ühesõnaga, lõpetage see solvav ja läbikukkunud projekt või võtke eestpalvesse kõik konkreetse koguduse vaimulikud. Selle Porvoo-jama võiks üldse ära jätta. Hulk võhivõõraid nimesid, mis meile tihti midagi ei ütle.

 3. Külaline ütleb:

  ei tohi priisata, ei söögilaua taga ega palvetega.

 4. Külaline ütleb:

  Ja kui kogudusel on teoloogiadoktorist \”abi\”õpetaja, siis võiks ometi tema ka eestpalvesse võtta. Ja loomulikult ka diakonid, kes teenivad kindlat kogudust.Praegune puudulik nimekiri on lausa solvav.

 5. Külaline ütleb:

  Küll taevas nähakse, kes on \”abi\” ja kes mitte. Ma usun, et Arne ei pea neist tiitlitest lugu. Eks Jeesus ka kiitis õndsaks neid, kes ei otsi endale esimesi kohti nähtavates ridades. Aga Jaani kriitika kuulub vist käärkambrisse, mitte seljataga listis arutamiseks

 6. Külaline ütleb:

  Tead, meil pole praegu isegi käärkambrit!

 7. Külaline ütleb:

  Ega teil tõesti käärkambrit pole… Tahtsin lihtsalt öelda: meie (eestlaste?) häda on see, et me ei suuda sageli rääkida asjast asjaosalisega. Aga tasuks proovida. Mõnikord on sellest siiski abi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)