Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eestlanna Nele perega misjonitööl Hongkongis

/ Autor: / Rubriik: Uudised / Number:  /

Perekond Borchardt kolis Hiina Rahvavabariigis asuvasse Hongkongi erihalduspiirkonda kahe aasta eest. Soome Misjoniselts lähetas neid jumalasõna levitama.

Borchardti pere on neljaliikmeline: Francis (31), Nele (35),  Alexandra (4) ja Sophia (2). Lapsi aitab hoida filipiinlanna Liberty ja temagi kuulub perre. Vanem tütar Alexandra käib iga päev kolm ja pool tundi lasteaias, mis olemuselt on küll rohkem kool. Väike Sophia saab tuleva suveni veel kodus olla. Francis on ameeriklane, pärit New Yorgist, eestlanna Nele aga on pärit Pärnu-Jaagupist. Francis ja Nele kohtusid 2004. a augustis Iisraelis arheoloogilistel kaevamistel. Järgmisel sügisel kolis Francis Helsingisse, et alustada doktoriõpinguid teoloogias.
Nele elas Soomes juba alates 1996. aastast, ta õppis Raudaskylä kristlikus koolis pedagoogikat ning 2000. aastal lõpetas selle misjonisekretäri ja kirikliku noorsootöö tegija lisaerialadega. Kevadel 2008 sai temast Helsingi ülikooli lõpetanud usuteaduse magister ja novembris 2009 ordineeriti ta Vantaankoski koguduse noorsootöö eest vastutava kirikuõpetaja asendajaks. Kõigil oma töökohtadel Soome kogudustes, olgu kirikuõpetaja, noorsootöötegija või misjonisekretärina, sai Nele tunda, kui suure kaasaelamise ja südamesooviga toetavad Soome misjonisõbrad misjonäre kogu maailmas.
«Samal ajal tajun, et ka Eesti on üks suur misjonipõld,» ütleb ta. «Nõnda soovime pidada oma palvetes meeles teidki ja oleme ise tänulikud teie eestpalvete eest. Jeesus ütles: «Minge ja tehke kõik rahvad minu jüngriteks …»»
Francis kaitses doktoridissertatsiooni Helsingi ülikoolis kevadel 2012. Alates 2011. aasta augustist töötab ta Vana Testamendi abiprofessorina Hongkongi luterlikus seminaris (LTS), mis sel aastal tähistab oma 100. aastapäeva. Lisaks kuuluvad nii Francis kui Nele mitmesse nõukogusse: Francis on kooli õppekava komitee liige, õpilasvahetuse rahvusvaheliste suhete arendamise nõukogu liige, seminari teoloogilise väljaande peatoimetaja jne.
Nele alustas 2012 juunis Hongkongi Hiina ülikoolis kaheaastast kantoni hiina keele kursust, ilma keeleoskuseta ei ole seal midagi teha. Hiina keele õppimine nõuab palju motivatsiooni ja püsivust, kuid seda tal jätkub. Pärast keeleõpinguid saab alustada tööd kirikuõpetajana koguduses või koolis, olenevalt sellest, kuhu Hongkongi piiskop Nele tööle suunab.
Neile meeldib väga Hongkongis elada ja töötada ning nad mõlemad tunnevad end siin nagu kodus. Et hiinlaste hulgas on väga palju kristlasi, seda eurooplased alati ei teagi, kuid tõepoolest: eestpalves ja eestpalve eest ollakse selles maailma osas tänulik.
Piret Riim,
EELK misjonikeskus