Slava Ukraine

Eestirootslastel on nüüd oma kirikumuuseum

18.10.2006 | | Rubriik: Uncategorized
Kirikumuuseumi avamisel olid peapiiskop Andres Põder, Rootsi kuningliku õukonna emeriitpiiskop Henrik Svenungsson ja Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson.

Kirikumuuseumi avamisel olid peapiiskop Andres Põder, Rootsi kuningliku õukonna emeriitpiiskop Henrik Svenungsson ja Rootsi-Mihkli koguduse õpetaja Patrik Göransson.

Laupäeval, 14. oktoobril pühitses peapiiskop Andres Põder Tallinna Rootsi-Mihkli kiriku keldris eestirootslaste kirikumuuseumi ruumid.

Pidulikku sündmust oli kogunenud tähistama hulgaliselt koguduseliikmeid, rootslasi, eestlasi ja eestirootslasi, ka rootsieestlasi; naaberkirikute vaimulikke ja riigi- ning ühiskonnategelasi. Stockholmist oli kohale sõitnud Rootsi kuningliku õukonna emeriitpiiskop Henrik Svenungsson.

Piiskop Svenungsson on Eestis viibinud üsna mitmel korral. Ta meenutas oma esimest külaskäiku Rootsi-Mihkli kiriku hoonesse. Tookord – kolmkümmend aastat tagasi ei olnud siin märkigi kirikust, majja sisenejale lõi ninna higi- ja tolmuhais: siis oli see raskejõustiku maja. Aastate jooksul on renoveeritud kirikusaal ja kõrvalruumid. Viimasena sai valmis keldrikorrus kahe saali ja konverentsiruumiga.

Tulevane muuseum hakkab kajastama eestirootslaste kiriku- ja argielu. Esialgu pannakse püsinäitusena nn varakambrisse vaadata kirikuvara, mis kuulus Rootsi-Mihkli ja Vormsi kirikule, kuid oli aastaid hoiul Rootsis. Muuseum avatakse külastajatele eeloleval suvel.

Tiiu Pikkur

2 Kommentaari artiklile “Eestirootslastel on nüüd oma kirikumuuseum”

  1. Külaline says:

    8) :p :grin :x

  2. teeline says:

    Palun lehe toimetajal panna sellisele tutvustavale artiklile juurde soovitavalt alati koha aadress. Mõni täiendav sõna pole palju, aga tekitab mugavustunde, et oled oodatud. Lugupidamisega.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)