Esileht » Online » Online artiklid »

Eestimaa kirikud on avatud teelistele

22.05.2010 | | Rubriik: Online artiklid

Teatmik "Teeliste kirikud 2010" on Eesti Kirikute Nõukogu avatud kirikute projekt, tutvustamaks Eestimaal paiknevaid teelistele avatud pühakodasid ja mõeldud teejuhiks nende pühakodade juurde.

"Pühakojad on palvekojad, jumalateenistuste ja ja sakraalsete talituste pidamise paigad. Hetkeks peatudes ja mõistes aja kaduvust, võid hoomata igavesi väärtusi ja saada vastuse küsimusele: kust ma tulen ja kuhu ma lähen?

Käesolev teatmik annab Sulle, hea teeline, ülevaate avatud pühakodadest. Ole julge, asu teele ning saa osa meie maa rikkustest! Tere tulemast!" ütleb teatmiku eessõnas Eesti Kirikute Nõukogu president piiskop Einar Soone.

Rohke pildimaterjaliga teatmikust leiab teavet iga pühakoja kohta eesti ja inglise keeles. Märgitud on teeliste kirikute lahtiolekuajad, info jumalateenistuste ja/või palvuste kohta, samuti majutusvõimalused (sh telkimine); kirikute kontaktandmed, sh telefoninumber, kuhu võib helistada, kui peaks olema soov pääseda kirikusse väljaspool lahtiolekuaegasid.

Teatmikud on saadaval eelkõige turismiinfopunktidest ja projektiga liitunud kirikutest.

Tänavu osaleb "Teeliste kirikute" projektis 194 kirikut.

Avatud kirikute hooaeg kestab septembri lõpuni.

Trükisele "Teeliste kirikud 2010" lisaks on avatud samasisuline veebileht www.teelistekirikud.ekn.ee, mis sisaldab infot eesti, inglise, saksa, soome, vene, prantsuse ja rootsi keeles.

 

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)