Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Eestile

04.02.2009 | | Rubriik: Ühiskond

Loomeinimestel on erakordselt arenenud ettenägemisvõime.
Nad pole mingid hiromandid, lihtsalt nende vaim võtab vastu kosmilisi signaale ajamuutustest. Oma loomingu kaudu saavad nad prohvetiks. Me teame, et Tõnis Mägi laul «Koit», kirjutatud kaua enne Eesti taasiseseisvumist, kuulutaski rahva vabaks saamist. Umbes samal ajal, 80ndate keskel, laulsid Kärt, Jaak, Mart ja Ants Johanson, omaloomingulist laulu «Lahtilükkamine».
Kujutage ette, et te olete noored. Elate Nõukogude Liidu poolt juhitud ENSVs. Rääkida saate  paljudest asjadest mõistukõnes. Teie ette astuvad noored nagu teie. Te olete vait ja ootate. Te kuulete, kuidas teie südamed löövad. Kuulete enda ja oma kaaslase südame rütmi. Muusikud saadavad end akustiliste kitarridega, millel puudub helivõimendus. Seda polegi vaja, sest saal on haudvaikne.
Laul algab: «Taevast laskub haldjas ja küsib: «Hei, poisid, kas olete valmis? Siis lükkame korraga! Peipsi koha pealt lükkame lahti selle väikese Maarjamaa, lükkame korraga!»»
Laul voogab. Eestimaa koos mulla, metsa, rohu ja kõigega lükatakse kõigi eesti poiste-tüdrukute ühisel jõul lahti ja siis algabki merereis. Saaremaa seilab kindlat kõige ees, suund on läände!
Eestimaad kindlustavad külgedel abilaevadena teised saared – Hiiumaa, Muhumaa, Kihnu, Ruhnu jt. Nii algab sõit laia maailma. Selles laulus. Kui sa ikka oled veel selles ajas, siis tunned, et nii ongi kõige õigem. See on meie pääsemine! Sa tahad, et see tegelikult ka nii sünniks.
Nad keelavad muusikute tulevased esinemised ära, seda nad suudavad. Aga nad ei saa enam lendu lastud vaba lindu kinni püüda! Laul levib noorte sees. Laulu sõnad jäid kõigile meelde ja südamesse ning sealt ei suuda KGB enam midagi kustutada ja hävitada.
Mööduvad aastad. Sa vananed koos nende noorte muusikutega, kuid laulad seda laulu alati. Johanson ja Vennad, Tallinna ansambel, esitab oma kontsertidel «Lahtilükkamise» laulu alati. Rahvas tahab seda kuulda.
Meie rahvas võitles kätte iseseisvuse Vabadussõjas. Meile kingiti uuesti uus vabadus 1991. aasta augustis. Meie hoiame seda.

Jüri Pallo
Los Angeles 2009

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)