Esileht » Elu ja Inimesed » Ühiskond »

Eesti Vabariik tänab riiklike teenetemärkidega

08.02.2012 | | Rubriik: Ühiskond

26. veebruaril 53. sünnipäeva pidav Mati Karmin saab presidendilt ordeni kolm päeva varem.  ArhiivPresident Toomas Hendrik Ilves annab Eesti Vabariigi 94. aastapäeva eel Eestile osutatud teenete tunnustamiseks 99 inimesele riiklikud autasud.

Iseseisvuspäeva eel tänab ja tunnustab meie riik teenetemärkidega inimesi, kelle pühendumus erinevatel elualadel on olnud paljudele teistele julgustuseks ja innustuseks, on riigipea kirjutanud otsuse eessõnas.
President Ilvese sõnul näitab riik selle tunnustuse kaudu nii oma rahvale kui ka välisilmale, millised on Eesti väärtushinnangud ja vaim, millised teod on talle olulised.
Teenetemärgi saavad ka mitmed kiriku liikmed. Valgetähe IV klassi ordeni saab Tallinna piiskopliku toomkoguduse liige skulptor Mati Karmin, kelle monumentaaltöödest võiks nimetada näiteks püha Jüri ratsamonumenti Toris (2003) ja suudlevaid tudengeid Tartus Raekoja platsil (1998).
Valgetähe V klassi teenetemärgi saab Peterburi Jaani koguduse juhatuse aseesimees ja eestlaste kogukonna üks liidreid Külli Sulg eestluse hoidmise eest Venemaal. Eelmisel aastal vabariigi aastapäeva eel taaspühitsetud Peterburi Jaani kirikusse on Külli Sulg panustanud palju energiat ja asjaajamist.
Eesti Punase Risti IV klassi teenetemärgi saab Karl Mäesepp kui vabatahtlik abistaja, kes 12 aasta jooksul on toonud puudega noortele Soomest ligi poolsada elektrilist ratastooli ja on kaheksa kevade jooksul enam kui 800 gümnaasiumilõpetajale muretsenud tasuta lõpuriided. Kirikuinimesed teavad teda kui väsimatut Rakvere Kolmainu koguduse juhatuse esimeest ja EELK juhatuseesimeeste konverentsi korraldustoimkonna liiget.
President Ilves annab teenetemärgid üle 23. veebruaril Tartu ülikooli aulas.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)