Esileht » Teated ja Kuulutused » Teated »

Eesti Rahva Muuseum kutsub vabariigi aastapäeva tähistama

22.02.2012 | | Rubriik: Teated

24. veebruaril on muuseumi näitusemaja avatud alates kella 9st. Lisaks uuenenud põhinäitusele saab näha nädala eest avatud «Ostupalavikku: tarbimiskultuur Eestis 1990.–2000. aastatel» ja jaanuari lõpus avatud näitust «Valgus. Tuli».
Miks me muretseme, ostame kokku, varume ja hangime asju? Kuidas on need asjad 20 aasta jooksul muutunud? Millest räägib meie tarbimisviis? Mis saab asjadest siis, kui me neid enam ei vaja?
Meie tarbimisharjumus on teinud selle aja jooksul läbi suure muutuse talongiaegsest defitsiidist osturallideni. Näha saab 1990ndatel hangitud esemeid, jõulukinke, mis aitavad meil läbi aja rännata ja mõelda, kuivõrd on muutunud meie kingiunistused ja -võimalused ning kuidas on esemete välimus ja vorm muutunud. Vabaduse aja sümboliks said mobiilid, mis alguses tähendasid jõukust, praegu aga pakuvad eristumisvõimalust.
Rahvusvahelise näituse «Valgus. Tuli» on koostanud Eesti Seppade Ühendus ja tegu on traditsioonilise küünlajalgade näitusega, väljapanek annab ülevaate küünlajalgade disaini kujunemisest meil ja naabrite juures.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)