Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Luterliku Tunni Teenistus lõpetas tegevuse

11.06.2003 | | Rubriik: Uudised

Ameerika Ühendriikide partner lõpetas majanduslike raskuste tõttu päevapealt Eesti meediakeskuse rahastamise, teatas Eesti Luterliku Tunni Teenistus (ELTT).
Täna selgitab ELTT juhatuse koosolek, mil viisil on võimalik tegevust jätkata. «Püüame leida mingi lahenduse, et tegevus ei lõpeks, aga mil viisil see saaks jätkuda, peaks selguma tänasel koosolekul,» sõnas EELK Konsistooriumi esindajana meediatööd kureeriv Tiit Salumäe Eesti Kirikule.
Neljapäeval, 29. mail toimunud Eesti suurima väljundiga kristliku meediakeskuse ELTT juhatuse koosolekul teatas meediakeskuse põhitoetaja Rahvusvahelise Luterlike Ilmikute Liidu Euroopa piirkonna nõunik Art Simmons, et alates uuest hooajast Eesti keskuse jaoks enam raha pole. Seitsmes hooaeg pidi algama 1. juunil 2003. Tekkinud olukorrast teavitas Art Simmons ka peapiiskop Jaan Kiivitit.
29. mail toimunud ELTT juhatuse koosolek otsustas meediakeskuse tegevuse sellisel kujul lõpetada. ELTT direktor Ene Pilliroog sõnas, et juhatus ei näinud kujunenud olukorras muud lahendust. Teisipäeval, 3. juunil käis Ene Pilliroog olukorda tutvustamas ka EELK Konsistooriumi täiskogu istungil. Pilliroog esitas ülevaate tekkinud olukorrast ja palus antud olukorrale konsistooriumi seisukohta.
Kuigi assessor Tiit Salumäe hindab olukorda äärmiselt kahetsusväärseks, ei tähenda see tema meelest veel kirikliku infoajastu lõppu. «Meediatöö on laiem kui üks meediakeskus. Meil on ikkagi oma kiriku häälekandja, meil on Eesti Kirikute Nõukogu kaudu lepingud Eesti Raadio ja Eesti Televisiooniga edastada kristlikke saateid, nii et see ei tähenda täielikku kirikliku info lõppemist.»
ELTT on 1997. aastast tegutsev meediakeskus, mille ülesanne on massimeedia kaudu tutvustada kristlikke väärtushinnanguid ja põhitõdesid Eestis. Hetkel on üle maailma 55 luterliku tunni toimetust, millest nüüd peab lõpetama 19. Rahvusvahelise Luterlike Ilmikute Liidu tegevus rajaneb annetustel, trükiste müügil ja Missouri Sinodi koguduste korjandustel. Eesti Luterliku Tunni Teenistuse aastaeelarve on olnud üle ühe miljoni krooni. Välistoetaja ärajäämisel on meediakeskuse töö jätkamiseks Eesti ühiskonnas sellise summa leidmise võimalus kasin.
Erle Iher

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)