Esileht » Uudis » Esileht »

Eesti Kirikute Nõukogu valib presidendi märtsis

26.02.2004 | | Rubriik: Esileht, Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) igakuisel töökoosolekul neljapäeval, 19. veebruaril, kiideti heaks 2003. aasta tegevus ja arutati nõukogu juhtide valimise protseduuri. EKN valib järgmiseks kolmeaastaseks perioodiks presidendi ning asepresidendid 18. märtsi koosolekul.
Alates 1993. aastast on Eesti kirikute koostööorganisatsiooni juhtinud piiskop Einar Soone, kes Tallinna Aleksander Nevski peakirikus toimunud töökoosolekuks laekunud liikmeskirikute ettepanekute kohaselt on ainus kandidaat ka uueks tegevusperioodiks. Samuti olid erinevad liikmeskirikud esitanud kuus asepresidentide kandidaati. Kirikute nõukogu põhikirja kohaselt on asepresidente kaks. Nõukogu president ja asepresidendid valitakse põhikirja järgi konsensusprintsiibil.
Teeliste kirikud kutsuvad
EKNi eelmise aasta aruanded keskendusid nõukogu poolt koordineeritavatele töövaldkondadele. Nendeks on meedia, religiooniõpetus, religioonisotsioloogia, kaplaniteenistus kaitseväes ja kinnipidamisasutustes, kriminaalpreventsioon, oikumeenika, eluväärtused ja eetika, noortetöö ning rahvusvahelised suhted.
2003. aasta olulisteks sündmusteks olid koostöös Saar Polliga läbi viidud sotsioloogiline uuring eestimaalaste moraalist ja väärtushinnangutest, osalemine ühiskondliku leppe valmimises, religiooniõpetuse õppematerjalide jätkuv ettevalmistamine ning projekt «Teeliste kirikud».
Viimatimainitud projekt jätkub ka sel aastal ning selle eesmärgiks on tutvustada Eestimaa kirikuid. Projekti raames valmib aprillis laiale avalikkusele levitatav brošüür ning internetilehekülg, kust võib leida teavet kirikute lahtiolekuaegadest ja neis toimuvatest kontsertidest, konverentsidest ning muudest üritustest. Projekt hõlmab kõiki Eesti piirkondi ning erinevaid kristlikke konfessioone.
Asutati stipendium
EKN asutas käesoleval aastal stipendiumi religioonisotsioloogiliseks uurimistööks. Stipendium on asutatud Eesti esimeste religioonisotsioloogiliste uuringute (aastatel 1995 ja 2000) läbiviimist juhtinud dr Hans Hanseni mälestuseks ja kannab tema nime. 2004. aasta stipendium anti neljapäeval Kalmer Marimaale eestimaalaste moraalinihete uuringu materjalide analüüsiks.
Käesoleva aasta 15.–18. aprillini toimub EKNi kaasabil Pirita kloostris Euroopa oikumeeniliste nõukogude peasekretäride kohtumine, mille teemaks on erinevad eetilised arusaamad ühinevas Euroopas.
29. mail peetakse aga seoses Eesti lipu aastaga ja Eesti liitumisega Euroopa Liiduga oikumeeniline palvepäev. Palvepäeval korraldatakse Tallinna Jaani kirikus eri kirikute ühistööna jumalateenistus.
Tauno Teder,
EKNi meediaassistent

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)