Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirikute Nõukogu valib juhte

18.02.2004 | | Rubriik: Uudised

Eesti Kirikute Nõukogu presidendi piiskop Einar Soone ja asepresident Joosep Tammo volitused lõpevad selle aasta märtsis.
Nõukogu eelmisel koosolekul 15. jaanuaril otsustati, et iga liikmeskirik esitab homme toimuvale koosolekule oma kandidaadid presidendi ja asepresidentide kohale.
Eesmärgiga ühendada kristlikke kirikuid ja koguduste liite koostööks Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike põhimõtete alusel asutati 16. veebruaril 1989. aastal Pühtitsa kloostris Kuremäel Eesti Kirikute Nõukogu, kuhu tänaseks kuulub üheksa eri kirikut, lisaks üks vaatlejaliige.
Nõukogu põhikirja § 18 järgi valitakse president ja asepresidendid EKNi liikmete hulgast ühehäälselt kolmeks aastaks. 1993. aastast on nõukogu juhtinud piiskop Einar Soone.
Kommenteerides EELK otsust, ütles Einar Soone Eesti Kirikule, et arutelul kirikuvalitsuses tehti ettepanek esitada presidendikandidaadiks taas tema ja asepresidentide kandidaatideks pastor Joosep Tammo (EEKBL) ja isa Philippe (RKK). «Aga kui on vähegi võimalik, siis mina taandaksin ennast ja teiseks kandidaadiks oleks assessor Tiit Salumäe,» lisas praegune president.
Kuidas presidente valides konsensus saavutatakse, selgub homme, aga erinevaid liikmeskirikute esindajaid küsitledes on ilmne, et senise presidendi Einar Soone tööd hinnatakse kõrgelt. Nii toetavad teadaolevalt Einar Soone kandidatuuri Eesti Metodisti Kirik, Rooma-Katoliku Kirik ja Eesti Kristlik Nelipühi Kirik; asepresidentidena nähakse järgmisel kolmel aastal Olav Pärnametsa (EMK), Allan Lauri (EKNK), Joosep Tammot, Mattias Palli (EAÕK) või isa Philippe Jourdani.
SPA Koguduste Eesti Liidu president Ülo Pärna, aga on eelneval töökoosolekul teinud ettepaneku moodustada hoopis valimiskomisjon, kes esitaks vastavad kandidaadid. Ettepanek ei leidnud siiski liikmeskirikute toetust. Ja nii kommenteerib ta olukorda järgmiselt: «Oleme samal seisukohal ka täna, seega ei esita me ühtegi kandidaati, küll aga osaleme hääletusel.»
Rita Pokk

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)