Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti Kirikute Nõukogu tunnustas ja jagas aastapreemiaid

22.12.2010 | | Rubriik: Kirikuelu

Andrus Saare sõnul on end usklikuks pidavate inimeste hulk kasvanud. Tiiu PikkurPirita kloostri kabelis anti üle Eesti Kirikute Nõukogu 2010. aasta oikumeenilised aastapreemiad.
Kokkutulnuid tervitas ja palve pidas prelaat Vello Salo. Muusikaga teenis Eerik Jõks. Tervituskõnega esines siseministeeriumi usuasjade osakonna juhataja Ilmo Au. Lühikese ülevaate kirikute nõukogu tööst lõppeval aastal tegi nõukogu president piiskop Einar Soone.  
Oikumeenilise aastapreemia 2010 sai kristliku juhtimiskonverentsi «Global Lea­dership Summit» meeskond. Konverentsi eesmärgiks on innustada kristlike koguduste, MTÜde, sotsiaalsete ja äriettevõtete juhte ning meeskondi mõistma oma organisatsiooni potentsiaali ning seda ära kasutama.
Eesti Kirikute Nõukogu eripreemia 2010 religioonisotsioloogia valdkonnas anti uuringufirma Saar Poll juhile sotsioloog Andrus Saarele, kes on uurinud eestlaste usuelu, inimeste suhtumist religiooni, püüdnud leida vastust küsimusele, kas usk kujundab väärtushinnanguid.
Preemiat vastu võttes rõhutas Saar, et alates 1990. aastast on Eestis kasvanud nende inimeste arv, kes peavad usku enda jaoks oluliseks. «See on väga oluline trend. Teine on see, et on kasvanud nende inimeste arv, kes peavad ennast usklikuks,» märkis ta.
Oikumeenilise elutööpreemia pälvis postuumselt arhitekt Illar Kannelmäe (28.08.1936–30.10.2010), kes oli oma töös pühendunud Eesti erinevate konfessioonide sakraalhoonete restaureerimisele ja ehitamisele.
Lõpupalve pidas ja õnnistas EKNi asepresident piiskop Philippe Jourdan.
Tiiu Pikkur

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)