Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Esileht »

Eesti Kirikute Nõukogu president on peapiiskop Andres Põder

27.02.2013 | | Rubriik: Esileht

Peapiiskop Andres Põderi  (fotol) volitused Eesti Kirikute Nõukogu (EKN) vastvalitud uue presidendina algavad 1. aprillil.

Uue juhatuse valimine järgnevaks kolmeks tegevusaastaks toimus EKNi töökoosolekul 21. veebruaril, presidendiks valiti EELK peapiiskop Andres Põder, asepresidentideks Rooma-Katoliku Kiriku piiskop Philippe Jourdan ning Eesti Evangeeliumi Kristlaste ja Baptistide Koguduste Liidu president pastor Meego Remmel.
Presidendi ja asepresidentide ülesandeks on koordineerida EKNi tegevust ja esindada organisatsiooni, samuti kuulub nende esindusülesannete hulka liikmete huvide kaitsmine.
Eesti Kirikule antud telefoniintervjuus selgitas presidendiks valitud peapiiskop Põder, et uus juhatus asub üksikasjalikult eelolevat tegevusaega planeerima märtsis.
«Kuna valimised alles toimusid, siis ei ole ma hetkel veel süvenenud nõukogu tööplaani, aga kuna uude juhatusse valiti tagasi piiskop Philippe Jourdan ja ka Ruudi Leinus jätkab täitevsekretärina veel vähemalt aasta lõpuni, siis ei näe ma ette suuri muudatusi seatud töösuundades,» nimetas peapiiskop Põder vahetult pärast valimiskoosolekut Eesti Kirikule.  Ta kinnitas, et EKNile uue juhi valimised kulgesid rahumeelselt ning konsensuslikult, tema kandidatuuri esitasid EKNi kaheksa liikmeskirikut.
EELK piiskop Einar Soone, kelle volitused lõpevad 1. aprillil, juhtis presidendina EKNi tööd alates 1993. aastast, teda on ametisse tagasi valitud viiel korral.
EKN on mittetulundusühinguna Eesti territooriumil tegutseva 10 kristliku kiriku ja koguduste liitude sõltumatu ja vabatahtlik ühendus, mille tegevuse eesmärk on ühendada kristlikke kirikuid ja koguduste liite koostööks Eesti ühiskonna vaimseks arenguks kristlike põhimõtete alusel.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)