Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 9 saate lugeda veel:

28.02.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

Sirje Semm . Harri Reinu tunnustati Raasiku vallas

Raasiku valla aukodaniku tiitli sai Ruhnu koguduse õpetaja Harri Rein.

Informatsioon Eesti Kiriku suvereisist

Eesti Kiriku toimetuse suvereisile 26. juunist 2. juulini registreerus rõõmustavalt palju lugejaid. Kahjuks on bussis ainult piiratud arv kohti ja reisile saavad kiiremad registreerujad. Ja need on:

perekond Susi, Jaak Härma, Mai Tagel, Marju Abras, Kalju Hellenurm, Urmas Tamm, Kersti Rist, Elmar Reinsoo, Toivo Reinsoo, Helje Vaher, Luule Paavo, Elvi Tiitsmaa, Silja Silver, Leida Magnus, Hille Elma, Elsa Lõvi, Õie Paju, Valda Paju, Ingrid Kattel, Anneli Vaino, Vaike Särak, Jaak Särak, Joel-Siimo Põld, perekond Kenraali, Helga Ernits, Milvi Ernits, Elmar Ernits, Hilja Turvas, Milvi Rau, Küllike Hallik, Rein Hallik, Hele Ellermaa, Aime Vinn ja Heli Enns. Reisijuht on õpetaja Urmas Oras, reisi teeb kaasa ka kolleegiumi esimees õpetaja Mihkel Kukk.

Palume kõigil neil, kes oma nime siit kirjast leidsid, kanda üle reisi sissemaks 2000 krooni hiljemalt 10. märtsiks Hansapanga arveldusarvele 221035164473 (konto omanik Sirje Semm). Raha mittelaekumisel saab õiguse reisil osaleda nimekirjas järgmine inimene.

* * *

Kuna registreerunuid suvereisile oli tõesti kolm korda enam, siis oleme kaalunud anda teistelegi võimaluse Lapimaale sõita ja oleme appi palunud reisibüroo ning korraldame veel teisegi suvereisi, mis saab teoks 23. juulist 28. juulini veidi erineval marsruudil: Tartu-Tallinn-Helsingi-Tampere-Seinajoki-Kokkola- Oulu- Rovaniemi-Sodankyla-Inari-Pielpajärvi-Karasjoki- Nordkapp-Oulu-Jyväskylä-Helsingi-Tallinn-Tartu.

Reisi eesmärk jääb samaks – Soome äratusliikumine ja Lapimaa, lõppsihiks on Nordkapp Põhja-Jäämere ääres. Teel olles teeme 4tunnise jalgsimatka väikesesse kõnnumaa kirikusse Pielpajärvil. Külastame Rovaniemit ja Inarit. Reisi juht on Valga praost Vallo Ehasalu. Reisi hind on täpsustamisel.

Kõik need, kes ei leia end esimese reisi nimekirjast, palun andke toimetusele võimalikult kiiresti teada, kas olete huvitatud 23. juulil algavast reisist. Kui on piisavalt soovijaid, siis saame hakata korraldama teist reisi.

Teie Eesti Kirik

2. lk

Margus Kirja. Sinod valis praostiks Tanel Otsa

Hommiku-Harju sinodisaadikud kogunesid 19. veebruari kargel talvehommikul Jõelähtme kirikusse, et ühise jumalateenistusega alustada korralist kohtumist.

Kristjan Luhamets. 270 aastat pastor Hupeli sünnist

Põltsamaa raamatukogu saal oli kuulajaist tulvil. Ants Paju südamlikud sõnavõtud sulatasid kõnekoosoleku ühiseks tervikuks.

Liina Raudvassar. Baptisti kogudusel uus pastor

25. veebruaril oli Tartu Annelinna baptisti koguduse jumalateenistus eriline: seda juhatas pastorina 18. veebruaril kogudusevanemaks ordineeritud Alar Kilp, kes Eesti Kirikule on tuttav kui lehe viljakas ning hinnatud kaasautor ja kolumnist.

3. lk

Erik Salumäe, justiitsministri nõunik. Põgus tagasivaade neljale aastale

Mõne päeva pärast valib Eesti rahvas neljaks aastaks uue riigikogu ning umbes kuu aega hiljem saab Eesti uue valitsuse.

TOIMETUSE POSTIST

Vello Kuusk, Aegviidu koguduse liige. Miks tekivad uued usulahud?

4.–5. lk

EK. Vaimulike osalus valimisvõitluses

Kuigi eelseisvatel märtsivalimistel pürib riigikogusse vähem EELK vaimulikke kui 2005. aasta kohalike omavalitsuste valimistel või viimastel riigikogu valimistel 2003. aastal, on 8 hingekarjast otsustanud lisaks kirikutööle lüüa kaasa ka rahvaesinduses Toompeal. Muidugi juhul, kui nad osutuvad valituks. Läbi viie küsimuse toob Eesti Kirik vaimulikest kandidaadid oma lugejate ette.

Tauno Toompuu, Simuna koguduse diakon. Kirikuruumi tuulutades

Valimiseelne periood on täis vande- ja tõotusesõnu, mure- ja rõõmuhõiskeid vastavalt kõneleja poliitilisele maailmapildile ehk parteilisele taustale. Isegi kirikuruum selle laiemas tähenduses, mis ei piirdu üksnes sakraalhoonega, on poliitikast lämbe.

6. lk

Jaan Lahe, Viimsi koguduse õpetaja. Uue reformatoorse mõtteviisi algusest, 5 (järjejutu lõpp).

, 5 (järjejutu lõpp).

Kristel Neitsov. Laulumeister hingehoidjaks

Ei ole ilmselt palju sääraseid autoreid, veel vähem kirikulaulu loojaid, kelle loomingu pärast n-ö maailma teise otsa mindaks – Paul Gerhardt on aga kindlasti üks nende hulgast. Müncheni eeslinnas Pullachis sai üheks nädalaks kokku seltskond huvilisi ja asjatundjaid (peamiselt küll Saksamaalt), kes jagasid kogemusi Paul Gerhardti loomingu mõjust kogudusele ja üksikisikule.

VÄLIAHODE SÕBRAKIRI

Jõuluime Baškiirias

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)