Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 40 saate lugeda veel:

04.10.2006 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk
Mari Paenurm. Toomas Jürgenstein – üks aasta õpetajaist Tartus
Küllap on Eesti Kiriku lugejad Toomase mõttemaailmaga saanud ennast kurssi viia tema huvitavate kolumnide kaudu. Noorema põlvkonna jaoks, kes Tartu Hugo Treffneri gümnaasiumis filosoofias ja religiooniloos teadmisi omandavad, on ta nüüdsest ka aasta õpetaja.

2. lk
Liina Raudvassar. Pindi kirik võitleb sünnipärase veaga
Pindi kirikus kestab renoveerimistööde esimene etapp, mille käigus püütakse lõpetada kirikuseinte laialivajumine, mis tegelikult on toimunud alates hoone ehitamisest 125 aastat tagasi.    
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse ning Tallinna Ülikooli kirjastuse koostööna nägi trükivalgust ingliskeelne eesti naiste elulugude raamat «Carrying Linda’s Stone» (Tassimas Linda kive).
Tiiu Pikkur. Tassimas Linda kive
Eesti Naisuurimus- ja Teabekeskuse ning Tallinna Ülikooli kirjastuse koostööna nägi trükivalgust ingliskeelne eesti naiste elulugude raamat «Carrying Linda’s Stone» (Tassimas Linda kive).
AINULT ÜKS KÜSIMUS
Milline oli teie viimane välislähetus?
Vastab Jaan Tammsalu, Tallinna Jaani koguduse õpetaja
PRAOSTKONDADE UUDISED

3. lk
Liina Raudvassar. Kirik loob visiooni
EELK põhikirjaliste ülesannete paremaks täitmiseks on loomisel kiriku arengukava. Dokumendi koostamiseks töötab alates kevadest meeskond koosseisus: Triin Vavilov, Egert Valmra ja Juhani Jaeger. Viimane andis Eesti Kirikule intervjuu.
Tiiu Pikkur. Meremeeste kodu külalised on Eesti riigi külalised
Muuga sadama Meremeeste Kodu 10. ja Eesti Meremeeste Misjoni 15. aastapäeva tähistati 21. septembril oikumeenilise palvusega Meremeeste Kodu kabelis.

4. lk
Meeli Pärtelpoeg. Armastage oreleid ja orelimängijaid
Olev Kentsi orelitöökojast Tapal saab tellida oreleid, positiiv-oreleid, klavessiine, spinette (klavessiini väiksemõõtmelisem variant), klavikorde (klaveri üks eelkäijaid) ja muid sarnaseid instrumente; samuti lasta remontida või restaureerida olemasolevat orelit, teha talle häälestust ja hooldust.
Piret Riim. Maailmapäeval maailma keskel
Misjonikeskus osales 16. septembril Tallinnas Tammsaare pargis kogupereüritusel Maailmapäev, mille eesmärk oli tõsta Eesti avalikkuse teadlikkust rahvusvahelisel tasandil tehtud arengukokkulepetest.
Lauluga läbi Ameerika, 2 (Algus EK nr 39/27.09.)
Brita Maripuu. Esimene peatuspaik – Columbus

5. lk
Monika Reedik. Lauri Leesi: me teeme ühte ja sama tööd
Astudes hiljuti raamatupoodi, olin rõõmsalt üllatunud, nähes uudiskirjanduse riiulil Avita kirjastuse poolt välja antud raamatut pealkirjaga «Usundilood», autoriks Lauri Leesi.
Tõnu Veldre. Kogudus õnnitleb ja peab meeles
Väikese Anseküla Maarja koguduse töötegijad Saaremaal oleks nagu kokku leppinud, et tähistavad oma tähtsamaid sünnipäevi enne, kui sügiskülmad kohale jõuavad.
RAAMATULETILT

6. lk
Enn Soosaar. Mõtteid isast ja ta ajast, 5.
(Algus EK nr 35/23.8.)
Lagle Heinla, E.E.L.K. Inglismaa praosti kt. Inglismaa ja Saksamaa praostkond soovivad ühineda kodumaa kirikuga
Seoses E.E.L.K. peapiiskopi valimistega oleme arutanud oma praostkonnas ja ka Saksamaa praostiga välis-eesti kiriku tulevikku puudutavaid küsimusi ning oleme jõudnud mõtteni, et E.E.L.K. Euroopa praostkonnad võiksid tulevikus alluda administratiivselt ja episkopaalselt EELK Konsistooriumile ja peapiiskopile Tallinnas.
Õpetaja Jüri Pallo. Reis Eestist Eestisse (mõtisklus)
31. augusti varahommikul kell 5.45 võtan oma reisikohvri ning asun teele. Mõttes peatun Kirumpää linnusevaremete läheduses Võhandu jõe kaldal vana Võru-Tartu maantee ääres paikneva mälestuskivi tekstil, mis ütleb: AD 1855, lehekuu 10. päeval läks Kirumpäält Saraatovisse esimene väljarändajate voor.
Triinu Pihel. Taizé – palverännak usalduse maailmas
Taizé külake asub Lõuna-Prantsusmaal 10 kilomeetri kaugusel Clunyst. Külakeses asub klooster, kuhu koguneb aastaringselt inimesi kõikjalt maailmast. Taizé elu keskmeks on vennaskond, kes on pühendunud Kristuse järgimisele ning elavad lihtsuses ja tsölibaadis.  Seal elab ka vend Matthew, kes alljärgnevalt annab intervjuu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)