Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 29 saate lugeda veel:

08.08.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

TEELISTE KIRIKUD

Sirje Semm. Päästetud uuele elule

Teelised on Võrust 12 km kaugusele Tartu maantee äärde jäävat väikest Heimtali Peetri kirikut koduseks ja hubaseks pidanud.

Sirje Semm. Teelistele kiriku pildiga küünal

EELK veel üks Maarja-Magdaleenale pühitsetud kirikuist on Ridala.

Haapsa-lust 8 km kaugusel Lihula suunas paiknev keskaegne pühakoda on vanimaid ja kaunimaid Saarte ja Lääne piiskopkonnas. Teeliste jaoks on kirik avatud kolmel nädalapäeval: reedel, laupäeval ja pühapäeval kella 11–17, jumalateenistusi peetakse kaks korda kuus. 12. augustil kell 13 algaval armulauaga jumalateenistusel jutlustab emeriitõpetaja Toomas Paul.

2. lk

Juune Holvandus. Villem Reimani kolleegium tegutseb

28. juulil viis aastat tagasi asutati Kolga-Jaanis Villem Reimani Kolleegium, et koondada ja talletada tema vaimset pärandit, propageerida ta rahvuslikke, aja proovile vastu pidanud ideid ning suurmehe mälestust.

Merje Mänd. Kavilda ei ole enam mahajäetud kirik

27.–29. juulini toimusid Puhja vallas Kavilda kiriku päevad. Päevade eesmärk oli moraal-selt toetada Kavilda kirikut, mis pikka aega mahajäetuna varemeis ja võsastununa seisis ja kus alles hiljaaegu koguduse elu taastus.

EK. Skautide juubeliüritused jätkuvad

Skautide Maailmaorganisatsiooni liikmesühendused andsid maailma esimese skaudilaagri 100. aastapäeval, 1. augustil kohaliku aja järgi kell 8 uuesti skauditõotuse või hundulubaduse.

PRAOSTKONNA UUDISED

3. lk

Merje Mänd. Tartu linna päeval arutati riigi ja kiriku suhteid

Kiriku tornid on alati olnud märk asulast, läbi aegade on kirik olnud linna kese. 29. juunil, peeterpaulipäeval peeti Tartu kolmandat linnapäeva. Sel puhul toimus Tartu Linnamuuseumis ettekandepäev kiriku ja riigi, omavalitsuste ja koguduste koostööst.

Illimar Toomet, Märjamaa koguduse õpetaja. Koguduse ja kohaliku omavalitsuse koostöö (Ettekanne 29. juunil Tartu linnamuuseumis).

Rannar Susi. Kunagi (mõtisklus).

4. lk

HINGEHOIUVEERG

Heino Nurk, õpetaja. Keskea rõõmud

Sirje Semm. Kuulis kaugelt pillimängu ja laulu

Ammu on möödas ajad, kui kirikuuksed pidid kinni seisma ja vaid pühapäeviti tunniks-paariks jumalateenistuse ajaks kutsuvalt avatud olid.

Sirje Semm. Koos vildist kübara, suveöö ja unustuste jõega Otepääl

Ooperilaulja Jassi Zahharov on kirikuis soolokontserte andmas teist suve.

5. lk

Allikas: Airi Hallik-Konnula, Urvaste valla leht, 25.07.07. Briljantleeris käis veerand õnnistatutest

8. juunil tähistas Urvaste kogudus briljantleeri püha. Osalejate arv – 35 – ületas koguduse õpetaja Üllar Salumetsa ootusi. Koos Karula koguduse diakoni Enno Tanilasega viis ta läbi umbes kaks tundi kestnud teenistuse leerilaste õnnistamise ja armulauaga.

Tõnu Linnasmäe, Ambla Maarja koguduse õpetaja. Taaskohtumine kristlikus osaduses

Kuldleer Ambla Maarja kirikus toimus pidulikus õhkkonnas pühapäeval, 15. juulil.

(laiendatud fotoallkiri): Kärla Maarja-Magdaleena koguduses peeti kuldleeripüha ja koguduse nimepäeva 22. juulil.

KOGUDUSTE VÄLJAANDEID

6. lk

EK. Mõningaid aspekte õpetusest kirikust

10. juulil avaldas õpetuse eest vastutav Vatikani ametkond vastused viiele küsimusele, mis puudutavad mõningaid aspekte õpetusest kirikust. Lisaks dokumendile avaldas Vatikan ka seda kommenteeriva teksti.

Luterliku Maailmaliidu peasekretäri õp dr Ishmael Noko avaldus

Prof Martin Friedrich, Evangeelsete Kirikute Osaduse Euroopas (EKOE) õpetuskõneluste ja teoloogilise uurimistöö sekretär. Kommentaar Vatikani usudoktriini kongregatsiooni mõne väite kohta dokumendis «Vastused küsimustele mõnede aspektide kohta seoses õpetusega kirikust»

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)