Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Viimases Numbris »

Eesti Kirikust nr 16 saate lugeda veel:

18.04.2007 | | Rubriik: Viimases Numbris

1. lk

Vallo Ehasalu, Hargla koguduse õpetaja. Hargla kiriku uus altarikate

Tänavused ülestõusmispühad kaunistasid Hargla kirikut uue altarikattega. Armulauaga jumalateenistusel palvetati, et selle pildikeel iga kirikulisega kõneleks.

2. lk

Rita Puidet. Töövõtuleping on sõlmitud

Tartu Pauluse Kiriku sihtasutuse juhataja Elo Süld ja Soomes asuva arhitektuuribüroo Arkkitehtitoimisto arhitekt Kari Järvinen allkirjastasid kiriku taastamiseks projekteerimislepingu.

Merje Mänd. Palvekett liidab inimesi

Tartu Teoloogia Akadeemia (TTA) korraldas 24tunnise palveketi, et palvetada oma kooli, üliõpilaste, maa ja rahva eest. 48 pooltundi sisaldava palveketi eesmärgiks on tähtsustada palve rolli meie elus ja usaldust Jumala vastu.

EK. Eesti Kristlikud Demokraadid valmistuvad kohalikeks valimisteks

14. aprillil toimus erakonna Eesti Kristlikud Demokraadid (EKD) esimene valimisjärgne kongress, kus analüüsiti valimistulemusi ja erakonna edasimineku strateegiaid. Erakonna põhimõte jääda konservatiivseks paremerakonnaks ei muutunud, vaid kinnistus veelgi tugevamalt.

Allikas: SI portaal www.si.kongress.ee. Euroopa pagulaste ja väljasaadetute kongress

Märtsi lõpus toimus Triestes (Itaalia) esimene rahvusvaheline Euroopa pagulaste ja väljasaadetute kongress.

3. lk

Sirje Semm, Eesti Kirik; Liina Karotamm, Noman Konsultatsioonid. Hea lugeja, tule Eesti Kirikule appi!

Ajalehel Eesti Kirik on tänuväärselt palju pühendunud lugejaid ning pikaajalisi austajaid, kes on lehte lugenud ja toetanud ning lehelt endalt tuge saanud juba pikki aastaid. Kummastav on aga see, et lehe lugejate hulk võrreldes kiriku liikmete arvuga on väga väike. Milles asi ja kuidas olukorda parandada?

Sirje Semm. Põlva koguduse rasked päevad

12. aprillil oli koos Põlva koguduse juhatus, et arutada olukorda, mis on tekkinud seoses õpetaja Üllar Kase vaimuliku tegevuse peatamisega.

TOIMETUSE POSTIST

Marve Abiline, Antslast. Ülemvõimu ja ainuõiguse väljendusest

, Antslast.

4. lk

Sirje Semm. Helisev Laiuse pastoraat

Kunagine kirikukihelkonna keskus Laiuse ei ole täna tõmbekeskus, kuid rikas ajalugu teeb paikkonna inimeste jaoks elu elamisväärseks ja nauditavaks.

(laiendatud fotoallkirjad)

1. Oleviste koguduse vanempastor Siim Teekel annab Jüri Ratasele üle Piibli.

2. 1. ülestõusmispühal võttis Paide Püha Risti enda keskele kaheksa uut liiget.

3. Laupäeval, 14. aprillil istutas isa Vello Salo Pirita kloostri parki tamme, meenutamaks preestriordinatsiooni 50. aastapäeva.

5. lk

Piret Riim. Kui sul on anda, siis anna

Luterliku Velmema koguduse pastor Mordva pealinnast Saranskist Aleksei Aljoškin külastas Eestit, et kohtuda misjoniüritusel hõimurahvaste kristlastega.

Aleksei Aljoškin on suurepärane kõnemees. Alljärgnevaks intervjuuks piisas ainsast küsimusest: mida ütleksid ajalehe Eesti Kirik lugejaile?

Merje Mänd. Pereraadio sai ringhäälinguloa

Tartu Pereraadio Ühing sai ringhäälinguloa edastada Narva linnas ja lähipiirkonnas sagedusel 93,6 megahertsi Narvskoje Semeinoje Radio programmi.

Piret Riim. Hüüa selge häälega

Hea kolleeg juhtis minu tähelepanu Nädala-rubriigile Eesti Kirikus. See viis mõttele pakkuda lehele teavet meie plaanitud tegemistest ja kutsutud külalistest.

Hannu, Liliann, Hanna ja Miriam Keskineni sõbrakirjast Omskist. Uudiseid Siberist

6. lk

Rita Puidet. Kui valikuid ei ole

Kuigi oleme harjunud mõtlema pimedatele valge kepi päeval, 15. oktoobril, elab iga päev meie keskel pimedaid inimesi. Üks niisugune perekond elab Tartus – Mall ja Aldo Kals.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)