Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti kirikus töötavad misjonärid

09.01.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Eesti luterlik kirik on palju aastaid vastu võtnud misjonäre, kes on meie maale misjonitööd tegema tulnud peamiselt Soomest.

Kari Tynkkynen on Eestis väikeste vahedega alates 1994. aastast. Esialgu töötas ta Lihula koguduses, kuid alates 2005. a teenib väikseid Läänemaa kogudusi Ridalat ja Martnat.
Lisa Daland ja Lars Hjellen on noored, kes Norrast aastaks Eestisse tulnud vabatahtlikku tööd tegema. Nad on olnud siin vaid kolm kuud, kuid juba räägivad veidi ka eesti keelt. Lisa ja Lars on aktiivselt osalemas Mustamäe koguduse ja Saku loodava koguduse juures. Mõlemas on Lisa asutanud noortele gospelkoori.
Ave ja Magne Mölster on samuti Norra Misjoniseltsi poolt Eestisse tööle saadetud. Nemad on peamisel Hageri koguduse abikirikus Sakus tegevad. Magne peab kaks korda kuus jumalateenistusi ning Ave tegeleb lastetööga. Samuti aitavad nad Mustamäe koguduses laste- ja noortetööd vedada.
Titta Hämäläinen on olnud Eestis juba alates 2005. aastast. Tegutsenud põhiliselt laste ja noortega, töötades EELK laste- ja noorsootöö ühenduses. Praegu veab Titta teist aastat piiblikooli noortele, kes kogunevad kord kuus Talu laagrikeskusesse. Samuti aitab ta korraldada Sakus noorteteenistusi ning osaleb toimkonnas, kes annab välja oikumeenilisi pühapäevakooli materjale.
Riikka Lautamo-Seppälä ja Sakari Seppälä on Tallinnas Nõmme koguduse juures tööd alustamas. Enne seda töötasid nad neli aastat Tartu Pauluse koguduses. Sakarile on südamelähedane meestetöö koguduses. Riikka on vedanud leinagruppe ja peretööd.
Mirva ja Kai Lappalainen ja nende neli last tegutsevad Viimsis. Mirva on koos õpetaja Mikk Leedjärvega käivitanud mullu sügisel pühapäevakoolitöö, millega pidevalt liitub uusi lapsi. Kai on tegev ka Ingeri kirikus, kus koolitab tulevasi noorsootöötajaid. Nende töö Eestis algas Narva Aleksandri koguduses 2009. aastal ning sellest sügisest jätkub Viimsis.
Kirsti Malmi, kes on vahest pikima staažiga misjonär, on elanud ja töötanud Eestis alates 1998. aastast. Kirsti täitis mõni aeg ka misjonikeskuse peasekretäri tööülesandeid ja on äsja taas Eestisse tulnud. Ta näeb oma kutsumust rändlaulikuna, käies üle Eesti laulmas inimestele Jumalast.
Minna ja Tommi Nikki koos kahe pojaga on Eestis elanud mõned kuud. Nad on kutsutud tööle Tallinna toomkogudusse, esialgu on nende peamine tegevus eesti keele õppimine.
Anu ja Juha Väliaho on möödunud aastal tagasi tulnud Venemaalt, kus töötasid misjonipõllul kakskümmend aastat. Nemad on tegevuses Keila koguduse all, pidades jumalateenistusi Sauel. Ka korraldavad nad koolitusi kogudustes, et aidata rakendada vabatahtlikke kogudusetööle.
Tuula ja Veikko Määttä on kõige värskemalt Eestisse tulnud. Vaikselt püütakse siinsesse ellu sisse elada. Tööpõld ootab neid Keila koguduse juures, aga ka Läänemaal.
Sigrid Põld

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)