Slava Ukraine

Eesti Kiriku kodulehel arhiivist otsides

25.02.2009 | | Rubriik: Määratlemata

Tähelepanelik surfaja on võib-olla märganud Eesti Kiriku kodulehe arhiivis järjest kasvavat varem ilmunud lehenumbrite nimistut.
Et varasemate artiklite kokku kogumine on päris palju aega nõudev protsess ja ikka kestab, ei pruugi innukas lehelugeja arhiivist kõiki kodulehel olevaid artikleid veel leida. Siinkohal on aga oluline teada, et kõik artiklid aastast 1999 siiski olemas ja leitavad on. Neid võib otsida rubriikide kaupa või otsingukastikest kasutades.
Olles Eesti Kiriku kodulehel dev.wp.eestikirik.ee, leiab viite otsingule lehe ülaserva menüüs paremal pool ja otsingukastike on kohe esilehel «Online uudiste» all.
Eesti Kiriku kodulehel kehtivad kõik ka mujal otsingumootorites levinud nipid. Kui tulemusi on liiga palju, siis otsingu fraasi jutumärkide vahele pannes saab tulemuseks ainult seda täpset fraasi sisaldavaid artikleid, miinusmärk sõna ees jälle välistab artiklid, mis seda sõna sisaldavad, suuri ja väikesi tähti ei eristata, tärn asendab tundmatut sõna (näiteks «määrati * aastal teenima * Mustvee kogudust»).
Üldiselt tasub arvestada sellega, et otsing toimub tähelise täpsusega, s.t tuleb mõelda, mismoodi mingi väljend, inimese nimi või pealkiri artiklis esineda võib, ja tasub proovida mitut erinevat varianti. Kui näiteks «õnnelikult elamine» ei anna tulemust, siis tasub proovida «õnnelik elu», või otsingu «autasude jagamine» asemel sisse tippida «autasusid jagati». Otsingu fraas peaks olema võimalikult lihtne ja täpne, arvestada tuleb sellega, et iga sisestatud sõna loeb ja üks ekslik sõna võib soovitud tulemust peita.
Loodetavasti on arhiiv peagi töökorras, seniks aga tabavaid märksõnu!

Hannes Heinsar,
tehniline toimetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)