Juhime tähelepanu, et tegemist on vana postitusega, seoses millega võib esineda küljenduslikke nõrkusi.

Eesti Kirik uurib

/ Autor: / Rubriik: Uudis / Number:  /

Inimesed on pöördunud Eesti Kiriku toimetusse küsimusega, kuidas on võimalik, et koguduse vaimulik pole kursis kirikus toimuvaga (Tallinna Püha Vaimu kiriku n-ö järelpeo juhtum) ning kuivõrd on vaimulik tehtu eest vastutav.
Vastavalt kehtivale seadusandlusele on kirkus toimuva eest viimselt vastutav just koguduse vaimulik. Tallinna Püha Vaimu koguduse õpetaja Gustav Piir ei soovinud aga olukorda Eesti Kirikule pikemalt kommenteerida, viidates koguduse ühiskoosoleku otsusele. Piir sõnas, et koosoleku otsuse kohaselt ei võtnud kogudus vastu peokülaliste annetust summas 1870 krooni, see otsustati anda kodutute loomade varjupaigale.
Tallinna praostkonna praost Jaan Tammsalu tõdes, et ehkki olukorra eest vastutavad nii koguduse juhatus kui vaimulik, on antud juhul siiski tegemist põhiliselt kaadriprobleemiga – keda me võtame tööle, keda saame usaldada. Valvur oli võetud tööle Püha Vaimu Kiriku Sihtasutuse poolt. «Teisalt,» sõnas Tammsalu, «kui paar päeva enne toimunut küsitakse vaimuliku käest, mis pidu teil seal tulemas on, siis see küsimus võiks ettevaatlikuks teha küll, vaatamata sellele et dokumendid mingit plaanipärast üritust ei näita. Keegi ei ole kirikus taoliste olukordade eest kaitstud, nii see on. Ka mina võiksin küsida, mida siis teha. Antud juhtumi valgel ei olnud ju põhiküsimus see, millega hakkama saadi, vaid et seda tehti luba küsimata, seljataga ja organiseeritult. Olen vaid kuulnud, et õhtult käis läbi üks juhatuse liige.»
Koguduse õpetajat on karistatud: Gustav Piirile määras peapiiskop 2. septembril manitsuse seoses ebapiisava järelevalvega kirikuruumi kasutamise üle.