Esileht » Arvamused » Nädala ringvaade »

Eesti Kirik tuleb välja uue kujundusega

05.08.2009 | | Rubriik: Nädala ringvaade

Tere taas, head sõbrad. Suvi ei ole kaugeltki veel lõppenud, aga Eesti Kiriku suvepuhkus on läbi ja uues kuues leht teie käes.
Märtsikuus tutvustas EELK meediakomisjoni koosolekul kujundaja Siim Saidla (Fookus Meedia OÜ) uut lehe maketti, mis leidis komisjoni liikmete heakskiidu. Soovitati sellega edasi töötada ning augustikuus pärast suvepuhkust tulla välja uuenenud lehega. Lehe uut kontseptsiooni arutati veel ka kirikuvalitsuse, nõukogu ja kolleegiumi koosolekul ning mõistagi toimetuses.
Kas Eesti Kirik vajab uuendusi? Lühike vastus on jah. Seda toetab ka EELK arengukavas fikseeritud tegevussuund, milles lugejate huvi suurendamiseks nähakse ette täiustada Interneti-keskkonda, laiendada teemaderingi, kaasata uusi autoreid ja suurendada lehe atraktiivsust.
Muudatusi tehes oleme soovinud lisada klassikalisele ja konservatiivse hoiakuga väljaandele kaasaegsemat ja rõõmsamat hõngu ning teha lugejaile lehest materjalide leidmine süsteemsemaks. Kujunduslikud elemendid peavad aitama lugejat tekstidest läbi juhatada: see on oluline lugu, see kõrvaline. Tekstikirjana kasutame silmale eriti sõbralikku, spetsiaalselt kujundamiseks loodud kirjatüüpi.
Lehte tuntakse päismikust. Eesti Kiriku päismik on muutuse läbi elanud mitmel korral. II maailmasõja eelsel ilmumisperioodil vähemalt neli korda ja ka hilisemal ajal alates 1990–1996 kolmel korral. Senine päismik, mille muutmise juures ma 1996. a olin, on püsinud minu peatoimetajaks olemise aja.
Eesti Kiriku näol on tegu ühelt poolt aatelehe ja teiselt poolt ametkondliku väljaandega, millel on suur praktiline väärtus organisatsioonisiseses kommunikatsioonis.
Eesti Kiriku toimetus on tänulik, kui saame lugejailt tagasisidet. Kirjutada võib e-posti aadressil sirje.semm@eelk.ee või saata kiri Eesti Posti abil: Ülikooli 1, Tartu 51003.

Sirje Semm,
Eesti Kiriku peatoimetaja

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)