Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti Kirik küsib. Milline on Teie meeldejäävaim suveelamus?

21.08.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Tiina Luhamets, Tartu Pauluse koguduse koorijuht ja pühapäevakoolitöö koordinaator):
Minu suurim elamus sel suvel oli juunikuu algul tehtud reis pühale maale – Iisraeli. See oli kirjeldamatult eriline kogemus – lugeda Piiblit ning peatuda neis kohtades, kus Jeesus on olnud ja kõnelnud.
Käisime väga paljudes paikades ja päevad olid tihedad, ma pole üheltki reisilt veel nii palju saanud. See oli minu jaoks unustamatu kogemus, kasutada Piiblit teejuhina.
Nüüd, kuuldes ja lugedes Piibli tekste, tulevad kõnealused paigad ja miljöö silme ette. Kogemus, et oled olnud täpselt seal samas, kus Jeesus, on ilmselt iga kristlase jaoks väga eriline.

Leo Lekarkin, Harju-Jaani koguduse diakon:
Kõige muljetavaldavam oli meie praostkonna reis Saksa sõpruspraostkonda Kirchhaini. See oli minu jaoks esimene käik Saksamaale. Olime majutatud peredesse ning kogesime abikaasaga sooja ja südamlikku vastuvõttu. Vaatamata keelebarjäärile tundsime vaimulikku ühtsust teise rahva kristlastega.
Ekskursioon oli huvitav, nägime palju kirikuid ja osalesime iga päev kontsert-jumalateenistusel. Praostkonna lauljad ja Kose koguduse puhkpilliansambel teenisid jumalateenistustel kaasa, mina jutlustasin korra.
Kindlasti rõõmustasid kõik sõidu üle, inimesed muutusid veelgi lähedasemaks. Sellele aitasid kaasa juba eelnevad kooriharjutused.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)