Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kultuurielu »

Eesti kirik küsib. Milline on Teie meeldejäävaim suveelamus?

17.09.2008 | | Rubriik: Kultuurielu

Elve Bender, Koeru ko­gu­duse abi­õpe­taja:
Kuigi olen praegu tütrega kodus, olen koguduse tegemistega ikka seotud. Kõige meeldejäävam oligi kaua aega ette valmistatud Koeru kiriku 720. aastapäev. Laulan koguduse naisansamblis ja läheme laupäeval, 20. septembril Palamuse laadale esinema. Valmistume ansambliga välja andma plaati, see saab loodetavasti teoks järgmisel aastal.
Minu elu kulgeb rahulikult pere pesamuna, aastase tütre seltsis, aga tema väikestest sammudest, naerust ja toimetamistest on palju rõõmu ja nii on iga päev omamoodi eriline.

Kuno Pajula, emeriitpeapiiskop:
Minu jaoks jätkus suvel tavaline kirikuelu. Kui teised olid puhkusel, olin mina tööl. Olen igal pühapäeval kirikus olnud, võtnud iga uue päeva vastu tänuliku meelega ja ammutanud kirikust jõudu. Kui Tallinnas olin, jutlustasin Toomkirikus. Võidupüha eel olin Tori kirikus, kus süüdati võidutuli. Kogesin seal ohvitseride ja kirikuliste seas tugevat rahvustunnet – see tekitas hea emotsiooni.
Meeldejääv oli ka viibimine Iisaku kirikus ametivend Avo Kiire ametijuubelil. Rõõmustasin, kui palju tööd on ta koguduse õpetaja ja vallavanemana teinud ning et teda olid õnnitlema tulnud soome ja saksa sõbrad. Rõõmustasin, sest olen aastate eest sealses koguduses teeninud.
Heameel on ka lapselapselapse ristsetest, kuhu kogunes neli sugupõlve lähedasi.

Rene Rein­soo, Kihelkonna, Kärla ja Mustjala koguduse õpetaja:
Tööga seonduvalt oli mul suvel mitu toredat laagrit ja kontserti ning muid sündmusi.
Puhkuse ajal oli aga võimalus viibida perega Põhja-Soomes ja Norras. Ronisime üle kilomeetri kõrgusele Saana mäele ja Norra maalilised lumised mäed vaheldumisi kaunite merelahtedega oli imeline ja võimas vaatepilt. Seda võin küll oma meeldejäävaimaks suvesündmuseks pidada.

EK

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)