Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Eesti kirik küsib. Milline on Teie meeldejäävaim suveelamus?

10.09.2008 | | Rubriik: Kirikuelu

Mart Salumäe, Viljandi Pauluse koguduse õpetaja:
Meeldejäävaim suveelamus kestis kolm nädalat, kui remontisin Tallinna diakooniahaigla bussi. Minu harrastus on putitada vanu sõidukeid. Tegin bussile keretöid ja nüüd peaks see invatõstukiga sõiduvahend jälle mitu aastat teenima.
Aga minu ja mu pere jaoks oli huvitav ka Türi ringhäälingumuuseumi ja raudteemuuseumi külastus. Meeleolukas oli Läti piiri ääres Lilli külas Nava talus nähtud näidend «Jukra», mille on kirjutanud sealne peremees Jaak Kõdar. Näidend kujutas elu talus ja autori vanemaid, Rootsi emigreerunud kirikuõpetajat August Kõdarit, tema naist ja vanavanemaid. See oli vanas talukohas väga ilus ettevõtmine.
Järgmisel aastal plaanitakse seal taas näidendit mängida, siis juba Lilli küla elust 1930ndatel aastatel ja ilmselt lööb näidendis kaasa ka Viljandi Pauluse kiriku koor. 

Anti Toplaan, Kuressaare koguduse õpetaja:
Suve meeldejäävamaks sündmuseks kujunes minu pere kahe vanema tütre leer ja sellega koos leeripüha.
Isiklikus plaanis pean kõige olulisemaks puhkuseaja veetmist koos perega siinsamas kodusel Saaremaal.
Saaremaa suvi on alati ja igal aastal sündmuste- ja külalisterohke. Koguduse elus on teinud rõõmu nii minu teenitavate koguduste kõik suvesündmused kui iga vastuvõetud ja siia alati oodatud külaline.
Suvekontsertidest jääb mulle väga erilisena meelde ooperipäevade raames ette kantud evangeelse sisuga, mustanahaliste elu käsitlev Gershwini ooper «Porgy ja Bess».

Tarmo Linnas, Viru-Jaakobi koguduse õpetaja:
Võimsaim elamus on minul 7. juunil Rakveres toimunud punklaulupeost. Olin seal ise osaline ja üks korraldajaist. Üritus erines traditsioonilisest laulupeost, ent oli samuti isamaaline – tunda oli lauljate ja kuulajate ühtekuuluvust. Eriti kohapeal võis tajuda tekkinud rahvuslikku vaimsust, erilist lummust. Pidu oli ka visuaalselt huvitav, sest paljud olid riietunud punkstiilis. Isegi ilm oli sel päeval väga ilus.

3 kommentaari artiklile “Eesti kirik küsib. Milline on Teie meeldejäävaim suveelamus?”

  1. Rein Mets ütleb:

    Suurim elamus – James Lovelocki raamat ökoloogilisest olukorrast praegu – kohutav.On jäänud veel kakskümmend aastat aega lõbutseda.

  2. Rein Mets ütleb:

    Suurim elamus – James Lovelocki raamat ökoloogilisest olukorrast praegu – kohutav.On jäänud veel kakskümmend aastat aega lõbutseda.Lugege – “Gaia kättemaks”, ka autori viimane inervjuu on mõtlemapanev – Maa kannataks ära ainult pool miljardit inimest, seega üle kuue miljardi on üleliigsed.

  3. Anonüümne ütleb:

    läheb järjest rohkem apostel Pauluse nägu.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)