Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Kirik küsib

30.09.2009 | | Rubriik: Uudised

EELK koguduste juhatuste esimehed valmistuvad tänavu taas suuremaks kokkutulekuks, mis toimub 23.–25. oktoobrini Audrus. Millistele küsimustele ootate teie konverentsilt vastuseid?
Epp Järv, Laiuse koguduse juhatuse esimees:
Lähen sel aastal esimest korda ja kuna olen juhatuse esimehe ametis olnud lühikest aega, huvitab mind tegelikult iga asi, mis seal räägitakse. Eriti aga kõik see, mis puudutab maakogudusi. Vaatasin just kava, kust leidsin, et tutvustatakse maakogudustele mõeldud välisprojekte ja abiprogramme. Seega huvitavad mind eelkõige praktilised küsimused sellest, kuidas väike maakogudus saaks ära elada.
Ka lihtsalt teiste inimestega rääkimine annab tööle igal juhul kasu. Meil on koguduses olnud töökas aasta ning loodan saada konverentsilt toetust, et edasi minna.

Kunnar Keres, Mõisaküla koguduse juhatuse esimees:
Olin konverentsil ka eelmisel aastal ning osalemine töötubades ja ühtsetele seisukohtadele jõudmine oli minu jaoks oluline. See ongi asja mõte – näha, kuidas teevad asju teised.
Sel aastal tahaks kuulda kirikumaksu üldisest põhimõttest, sellest, mida arvavad kirikukassamaksust teised juhatuste esimehed. Ka kiriku arengukava tervikuna oleks kindlasti koht, kus võiksid sõna sekka öelda koguduste juhatuste esimehed. Ideaalvariandis annab ju juhatus õpetajale võimaluse oma tööd teha, tagades selleks tingimused.
Neid inimesi, kes vabatahtlikult koguduse asja tahavad vedada, pole ju palju. Olen igatahes positiivselt meelestatud ning loodan leida sealt palju häid mõtteid ja mõttekaaslasi.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)