Esileht » Uudis » Esileht »

Eesti Kirik EELK liikmeleheks

11.01.2012 | | Rubriik: Esileht, Kirikuelu

Peeter Paenurm leiab, et Eesti Kirik võiks olla EELK liikmeleht, mis pakub lugejale nii üldkirik­likku kui kodukoguduse tegemisi puudutavat informatsiooni. ArhiivTartu Maarja kogudus vormistas koguduseliikmetele, kelle liikmeannetus 2011. aastal oli vähemalt 100 eurot, aastaks Eesti Kiriku tellimuse. 

See on jõuline samm kirikulehe muutmisel EELK liikmeleheks ja heaks eeskujuks teistelegi kogudustele. Kuidas tekkis selline idee, uurib toimetus koguduse vaimulikult Peeter Paenurmelt, Eesti Kiriku kolleegiumi liikmelt.
«Kogudus tellis lehe 40 tublile koguduseliikmele, sealhulgas töötegijatele. Kui aasta sees ilmub uusi 100 euro annetajaid, siis ehk suurendame tellijate hulka,» selgitas Peeter Paenurm. Lehega tänab kogudus heldeid annetajaid, annab võimaluse leida head lugemist Eesti Kirikust ja sellega saadab signaali, et kirikut tasub toetada.
«Mul on silme ees Helsingis ilmuv Kirkko & Kaupunki, mida saavad kõik linna koguduste liikmed tasuta,» selgitab õpetaja. «Kogu EELK on suuruselt nagu Helsingi kogudused kokku ja Eesti Kirik võiks olla vabalt liikmeleht, kus näiteks igal nädalal on kõigi koguduste teated.
Meie arvutus on lihtne. Kui keskmine liikmeannetus oleks 100 eurot (u 8 eurot kuus), võiksime juba nüüd tellida kõigile annetajatele lehe ja eelarve oleks plussis. Praegu on keskmine annetus u 40 eurot. On ka neid, kes andsid mitusada või 1000. Muide, nende seas, kellele lehetellimus vormistati, pole ka kõik sugugi kõrgepalgalised.
Kolleegiumis on liikmelehest räägitud aastaid. Idee vajab arvutusi ja katsetust. Eks keegi peab see hull olema, kes võtab riski. Aasta pärast näeme, kas oleme pankrotis või tellime juba rohkem.»
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)