Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti heliloojalt uus missamuusika

02.01.2008 | | Rubriik: Uudised

 

Margo Kõlar Margo Kõlar

Jõulupühal, 25. detsembril oli Pirita kloostri jõuluteenistusel uue eestikeelse missa esiettekanne.

Kui tavaliselt on Pirita kloostris liturgia osaliselt ladina keeles, siis nüüd tellis klooster Margo Kõlarilt (fotol) eestikeelse missa. Autor soovib, et ka emakeelne liturgia ei oleks häbiasi, vaid et seda julgelt lahtise suuga palvetada võiks. Kohalolnutelt oli uue teose kohta ainult kiidusõnu kuulda.
Margo Kõlar on muusikadoktor ja ka varem kiriklikku muusikat loonud, ta juhib sakraalmuusikaansamblit Heinavanker, mis viljeleb varajast ladinakeelset liturgilist polüfooniat ja kodumaist rahvakoraali traditsiooni.
Teos ei jää kindlasti «ainult pidulikeks» puhkudeks kontsertrepertuaari. Kuigi päriselt ladina keel veel teenistuselt ära ei kao, on esialgu plaanis antud muusikat kord kuus kasutada, et see selgeks õppida.

Hannes Heinsar

4 kommentaari artiklile “Eesti heliloojalt uus missamuusika”

 1. Oopus ütleb:

  Määrame heliloojale rahalise preemia, mille ta peab meie organisatsiooni traditsiooni kohaselt protsentidega tagasi maksma.

 2. Hannes ütleb:

  Kas see on hinnang või fakt?

 3. Krüptokatoliiklane ütleb:

  kas see saab olla muu kui iroonia. Lihtsalt katoliku kirikuga kaasa töötamine Eestis on paraku võrdne rahva reetmisega, sest katoliku kiriku nime all tegutsevad kaks puhtalt ja ainult majanduslikku kasu taotlevat ettevõtet Opus Dei ja Neokatehumenaat. Iga promoüritus niisuguse katoliku kiriku heaks on tegelikult kuritegu omaenda rahva vastu.

 4. krüptokatoliiklane ütleb:

  on loonud jälle insenerilahenduse. Selleks, et vaadata eelmise kommentaari kommentaari tuleb klõpsata kirbukirjas keskmisele reakesele kommentaari all.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)