Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti Evangeelse Alliansi läkitus palvepäevaks

12.11.2008 | | Rubriik: Uudised

Pidage meeles vange, nagu te oleksite kaasvangid, ja kurja kannatajaid, sest ka teie olete alles maises ihus.
Heebrealastele 13:3

Eesti Evangeelne Allianss kutsub üles kõiki kristlasi Maarjamaal ühinema pühapäeval, 16. novembril eestpalvega tagakiusatud ja kannatavate kristlaste pärast kogu maailmas.
Eestlastena on meil eriliselt põhjust tänada Jumalat, et tohime avalikult tunnistada oma usku, käia segamatult kirikus, lugeda emakeelset Piiblit ja muud vaimulikku kirjavara ning omada kristlikke meediaväljaandeid. Kõike seda ei olnud isegi veel 20 aastat tagasi. Nendele positiivsetele muutustele meie elus aitasid kindlasti kaasa ka paljude maade kristlaste eestpalved.
Väga mõtlemapanev on fakt, et ainuüksi 20. sajandil on olnud rohkem oma usu pärast kannatajaid kui eelneva üheksateistkümne sajandiga kokku. Hinnanguliselt arvatakse igal aastal oma elu jätvat 160 000 kristlikku märtrit maailmas.
Usuvabaduse uurijad on koostanud aastaid pingeridu maadest, kus kristlaste olukord on kõige raskem. Möödunud, 2007. aasta esikümne moodustasid Põhja-Korea, Saudi Araabia, Iraan, Maldiivid, Bhutan, Jeemen, Afganistan, Laos, Usbekistan ja Hiina. Tegemist on eelkõige kommunistlike ja muhameedlike maadega.
Viimasel ajal on kristlaste tagakiusamine üllatuslikult suurenenud ka Indias. Kui Iraagis oli enne sõjategevuse algust kristlasi 3% rahvastikust, siis nüüd on sajad tuhanded pidanud põgenema riigist, kus põletatakse kirikuid ja tapetakse kristlasi.
Lood usuvabadusega ei ole korras ka ennast euroopalikuks riigiks pidavas Türgis, kus viimase saja aasta jooksul on kristlaste osatähtsus rahvastikust kahanenud 20%-lt vaid 0,2%-le. Samal ajal nõutakse valjuhäälselt õigust ehitada mošeesid Euroopa suurlinnadesse. Venemaal, kus kommunismiga öeldakse avalikult lõpparve tehtud olevat, piiratakse järjest enam töö- ja elamislubade andmist välismaistele misjonäridele. Seda rida võiks pikalt jätkata.
Kui Heebrea kirja autor kutsub meeles pidama vange, kes kannatasid juba siis oma usu pärast, tähendab see enamat kui vaid nende meenutamist ja aeg-ajalt neile kaasa tundmist. Meid kästakse nendega, kes ka täna Kristuse pärast kannatavad, ennast samastada. Sest niikaua, kui me oleme maises ihus, võib meidki tabada sama saatus. Seepärast pidagem meiegi meeles kõiki usu pärast ahistatud ja ohustatud vendi ning õdesid laias maailmas ja palvetagem nende pärast.

Mihkel Kukk,
Eesti Evangeelse Alliansi presidendi kt

  • 16. novembril
    Tartus on kell 17 Maarja koguduse majas (Õpetaja 5) oikumeeniline õhtupalvus, kus jutlustab pastor Alar Kilp (EEKBKL) ja palvust juhib abipraost Peeter Paenurm (EELK).
    Tallinnas algab jumalateenistus kell 18 Nõmme Lunastaja kirikus (Õie 10), teenistust juhib õpetaja Ove Sander (EELK).

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)