Esileht » Uudis » Uudised »

Eesti ema on rahva kestvuse sümbol

08.06.2010 | | Rubriik: Uudised

Kunstnik Marje Ernitsa joonistus «Eesti ema» monumendist Rõuges.26. juunil avatakse Võrumaal Rõuges monument eesti emale.
Enam kui kuus aastat on kestnud aasta isa tiitlit kandva võrulase Hans Sissase võitlused ja töö, mis päädivad suurejoonelise kuju «Eesti ema» püstitamisega kaunil Haanjamaa küngastikul.
Kuju püstitamise idee autor Hans Sissas on ise öelnud, et kuue ja poole aasta pikkuses ajas, mil monument valmis sai, on meile, eestlastele, üllatavalt palju õpetlikku, ka taunitavat, kuid samuti imestamist väärivat, mis tõestab, et ühises mõttes ja teos on iga töö tulemuslik.
3,6 meetri kõrgune ja umbes seitse tonni kaaluv «Eesti ema» on suur ja kulukas töö. Monument on valminud rahvalt, asutustelt, Rõuge vallalt ja riigilt saadud annetuste toel. Annetajaid on peaaegu 5000 ja ligi paarikümnest riigist.
Kuju kogumaksumus on 1,5–1,7 miljonit krooni. Udmurtiast pärit kivi on raiunud skulptorid-kiviraidurid Margus Kurvits ja Kristjan Kittus; kavandi autorid on Ilme ja Riho Kuld.
Hans Sissas kinnitab, et 26. juunil algusega kell 13 toimub Rõuge alevikus ürgse Ööbikuoru nõlval monumendi «Eesti ema» pidulik avamine.
Kui keegi soovib veel end põlistada selles ettevõtmises, saab teha annetusi Võrumaa Ühenduse Memento arveldusarvele 221025673851 Swedbankis või arvele 10220035996014 SEBs, märgusõna «Monument «Eesti ema»».
Toetada saab ka helistades lühinumbril 9005522 ja annetades nii 50 krooni. Kõik enne 21. juunit annetuse teinud inimeste nimed lähevad vundamendikapslisse, hilisemate annetajate nimed jäädvustatakse raamatus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)