Slava Ukraine
Esileht » Online » Online artiklid »

Ees ootavad kiriku- ja laulupäevad

22.04.2009 | | Rubriik: Online artiklid

 

 

25. aprillil kell 12.30 avatakse Põltsamaa kirikus Viljandi praostkonna kiriku- ja laulupäevad.

Nende päevade korraldamine on Viljandi praostkonna üks elujõulisemaid ja pikaajalisemaid traditsioone. Eelmisel korral, 2007. aasta oktoobris, kohtusid koguduste vaimulikud, eri valdkondade töötegijad ja muusikakollektiivid Suure-Jaanis, et tähistada Eesti evangeelse luterliku kiriku 90. aastapäeva.

Tänavune kokkusaamine on töine ning keskendub eelkõige asjalikele arupidamistele. Korraldajatele pakub oma tuge kohalik muuseum, kes on koostanud asjakohase näituse.

Peetakse kaks ümarlauda. Ühes võetakse kõne alla vabatahtlike töö kogudustes. Osalema on oodatud kõik, kes soovivad jagada häid kogemusi või saada julgustust ja näpunäiteid oma mõtete elluviimiseks.

Teise ümarlaua peaesinejad on Jõgeva maavanem Aivar Kokk ja vaimulik Avo Üprus. Kutsutud on kõigi praostkonna koguduste vaimulikud, juhatuste esimehed ning maavalitsuste ja valdade esindajaid, et kõnelda koostööst ja ühisprojektidest.

Kogudustes on tegevusse kaasatud ka arvukalt lapsi ning kiriku- ja laulupäevalgi on neile mõeldud. 3—14-aastased kirikupäevalised on oodatud kiriklas, mille ruumides ja ümbruses on võimalik mängida ja lüüa kaasa loovtegevuses.

Päeva peasündmuseks kujuneb kindlasti kirikukontsert, millel osalevad Viljandi Pauluse ja Jaani koguduse koorid ning Põltsamaa koguduse segakoor, plokkflöödi- ja lasteansambel. Külalistena teevad kaasa Põltsamaa muusikakooli plaatpilliansambel, Soome sõpruspraostkondade Tuusula ja Nurmijärvi 30-liikmeline lastekoor ning organistid Ülle Noormägi ja Aaro Tetsmann.

Kiriku- ja laulupäevale eelneval õhtul võõrustavad siinsed kirikumuusikud Kolga-Jaani pastoraadis kolleege Tuusula praostkonnast. Sõpruspraostkonnale on põhjust tänulik olla aastatepikkuse abi eest, mille toel on teoks saanud palju
häid ideid.

Pühapäeval, 26. aprillil teenivad külalised kaasa Viljandi Pauluse ja Jaani ning Põltsamaa ja Suure-Jaani koguduses. Lastekoor laulab 25. aprillil kell 19 Pilistvere ja 26. aprillil kell 11 Kõpu kirikus.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)