Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

EELKs algab valimisperiood

31.10.2012 | | Rubriik: Uudised

Koguduste nõukogude, juhatuste, revisjonikomisjonide (või revidentide) ja sinodisaadikute valimised kogudustes algavad 4. novembril.
Kolmes väiksemas, Martna Püha Martini, Järvakandi Pauluse ja Paldiski Nikolai koguduses toimuvad lihtsustatud reglemendiga juhatuse valimised juba eeloleval pühapäeval. Tallinna Jaani arvukas koguduses valitakse nõukogu kahel pühapäeval, 28. oktoobril ja 4. novembril; esitatud on 37 kandidaati.
Paldiski koguduse õpetaja Merle Prass-Siim: «Talv toob ikka vaiksema aja kaasa. Meie valime ainult juhatuse, kandidaate on neli, st jätkavad need, kes olid, üks juhatuse liige lahkus. Vana juhatus on meie tegemistega kursis, katkestuseta jätkavad Maive Aus, Vaike Leosk, Evi Prass, Svetlana Šiškova. Omamoodi on see hea, järjepidevus kestab.»
Järvakandi koguduse hooldajaõpetaja Mihkel Kukk: «Vähese arvu inimeste tõttu saime loa ainult juhatuse valimiseks. Eelläbirääkimised on inimestega valimiste osas toimunud, praeguse juhatuse esimehe Rein Rannega on kooskõlastatud tema jätkamine. Ilmselt valime ka aseesimehe, kuid kõik selgub lõplikult laupäeval, kui on täiskogu koosolek, siis saame uudised avalikustada. Protseduuriline külg valimistel on seekord siin koguduses uus.»
Martna koguduse juhatuse esimees Kulle Reinhold: «Meil ilmselt valimistel muudatusi ei tule, ollakse nõus, et senine meeskond töötab koos hästi. Koos õpetaja Kari Tynkkyneniga on praegu juhatuses veel Anu Heinvel, Aime Kasepalu, Evi Koit ja Mie Jõema, kõik tublid ja viimaste kuude arvamusele toetudes ilmselt järgmiseks valimisperioodiks nii ka jääb. Muidugi oleks hea, kui nooremaid rohkem oleks, aga leerikooli lõpetanud lähevad Martnast mujale tööle ja on paraku mujal väga hõivatud.»
Tallinna Jaani koguduse juhatuse esimees Peeter Grossberg oli väga hõivatud, napisõnaline ja kinnitas, et kõik on, nagu peab. Esmalt valitakse nõukogu, siis selle hulgast juhatus ja nii edasi.
Juune Holvandus

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)