Esileht » Online » Online artiklid »

EELK vaimulike konverentsi teemaks oli jutlustamine ja jutlus

08.02.2012 | | Rubriik: Online artiklid

24.-25. jaanuaril toimus konverents Eesti Evangeelse Luterliku Kiriku vaimulikele. Allpool jagavad oma muljeid konverentsist Saaremaa vaimulikud Rene Reinsoo ja Anti Toplaan.

Rene Reinsoo: jagada Jumala head sõnumit tänapäeval arusaadavas keeles.
Iga-aastane vaimulike konverents on kokkusaamine, kus minu jaoks on olulised nii arutletavad teemad kui ka ühine osadus ja rõõm ususõpradega kohtumise üle.

Eestimaa on küll väike, kuid samas ka piisavalt suur, nii et mitmete ametivendade ja -õdedega ongi võimalus vaid konverentsil kohtuda. Kosutavad on ühised palvused ja jumalateenistused. Kui oma kogudustes tuleb tavaliselt rahva ees seista, siis konverentsil on võimalus kirikulisena kuulata ja kosutust ammutada.

Tänavuse konverentsi teemaks oli jutlustamine ja jutlus ning eks see ongi ju vaimulike põhiülesanne. Mitu korda käis läbi lause "Astu alla…". Nõnda meenutas avajutluses Rapla õpetaja Mihkel Kukk, kuidas ta oli lapsepõlves kirikus ja oli endale koha leidnud üleval kiriku rõdul. Kui sisse astus õpetaja Harri Haamer ja nägi 12-aastast poissi kiriku rõdul, ütles Harri Haamer poisile: "Tule alla ja pea täna sina jutlus!" Seekord jäi poisil küll jutlus pidamata, kuid just see kutse võis mõjutada Mihkli hilisemat elukutsevalikut.

Edasi loe ajalehest Meie Maa.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)