Esileht » Online » Online artiklid »

EELK piiskoplik nõukogu

14.06.2011 | | Rubriik: Online artiklid

EELK piiskopliku nõukogu koosolek 24. mail algas tavapärasest pidulikumalt, sest külas olid Kurhessen-Waldecki kiriku piiskop Martin Hein, piiskopi referent dr Frank Hofmann ning Välis-Eesti piiskopkonna Saksamaa praost Michael Schümers.
Piiskop Martin Hein andis hea ja põhjaliku ülevaate Kurhessen-Waldecki maakirikust ning pikaajalisest ühisest koostööst EELKga.
Et suur osa nende kogudusi jääb maapiirkondadesse, kus pole suurlinnu, siis on koguduste väljakutsed ja kogudusetöö inimestega ja maakogukonnaga ülimalt oluline. Piiskopliku nõukogu liikmed said küsida ja uurida meie külaliste kirikuelu ja põhimurede ning võimaluste kohta.
Peale külaliste keskenduti Evangeelsete Kirikute Euroopas (EKOE) kolmele tekstieelnõule ja kommentaaridele, millele oma eksperthinnangu olid andnud Johann-Christian Põder («Stand up for Justice Ethical Discernment and Social Commitment of the Protestant Churches in Europe»), Randar Tasmuth («Scripture-Confession-Church»), Tiit Pädam («Ministry-Ordination-Episkopé»).
EELK piiskoplik nõukogu, olles tutvunud nende tekstide ja kommentaaridega, otsustas lähetada ekspertide arvamused EKOE-le ning võtta seisukoht siis, kui tekstid on saanud oma lõpliku kuju ja saadetud tagasi liikmeskirikutele.
Arho Tuhkru

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)