Esileht » Online » Online artiklid »

EELK: meil pole Niguliste kiriku suhtes erinõudmisi

16.11.2011 | | Rubriik: Online artiklid

Kultuuriminister Rein Lang nentis tänasel riigikogu infotunnil, et valitsus ja ministeerium otsib võimalusi Niguliste kiriku ümber aastaid kestnud tüli lahendamiseks. Lang kinnitas ka, et lähtutakse ikkagi põhimõttest, et sõltumata hoone kuuluvusest jätkab Niguliste muuseum tööd oma praeguses vormis, ühtegi museaali sealt ära ei viida ja see paik on kasutatav ka kontserditegevuseks.

EELK konsistoorium  kinnitab, et ei ole kunagi esitanud eritingimusi või -nõudmisi Nigulistega seoses. "Niguliste kirik natsionaliseeriti nagu ka kõik muu kirikule kuulunud vara. Taasiseseisvumise algul esitas EELK konsistoorium taotluse õigusvastaselt võõrandatud vara tagastamiseks. Selle avalduse alusel on EELK konsistooriumile ja EELK kogudustele tagastatud kõik kirikud koos sisutusega, pastoraadid, kirikumõisad, metsa- ja põllumaa ning kalmistud."

Seal, kus tagastamine ei osutunud võimalikuks, on riik maksnud kompensatsiooni. Niguliste hoone osas on olemas Tallinna linna vastava komisjoni korraldus, milles tunnistatakse Niguliste kinnistu osas õigustatud subjektiks EELK. Valitsus peab langetama otsuse, kas hoone tagastada endisele omanikule või tuleb maksta seaduse alusel kompensatsiooni, teatas konsistoorium.

Edasi loe Delfist.

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)