Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

EELK LNÜ perelaager peeti Pilistveres

06.11.2013 | | Rubriik: Kirikuelu

Üle-eestiline perelaager peeti Pilistveres 18.–20. oktoobrini.

Kokku tuli 45 laagrilist, lapsi koos vanemate, risti- ja vanavanematega Eestimaa eri paigust. Laagri teemaks oli «Tänutähed» ja laagri ajal õpiti pähe 136. psalmi sõnu, eriti esimene salm: «Tänage Issandat, sest tema on hea, sest tema heldus kestab igavesti!»
Perelaagri hommik algas palvuse ja võimlemisega ja õhtuti pärast palvust loeti unejuttu. Laagri ajal õpiti uut nii Piiblist, paarisuhte ehituskividest, peresuhetest kui ka Eesti ajaloost. Laupäeval tehti kirikuseiklus, riisuti lehti, meisterdati ning sõideti koos Sassi tallu vaatama jaanalinde, emusid ja muid ilusaid Jumala loomi.
Laupäeva õhtuprogrammis saadi nautida teiste esinemist vabalaval, kus pered astusid üles laulude, tantsude, anekdootide ja muu sellisega. Pühapäeval andsid perelaagrilised oma panuse ka Pilistvere pühapäevasel jumalateenistusel lauludes, jutluses ja perede kirjutatud kirikupalves.
Laagriliste sõnul pakkus perelaager vaimulikke mõtteterasid ka mittekristlasele sobivas vormis, kvaliteetaega oma lastega, puhkepausi, uusi sõpru, julgustust ja huvitavaid kogemusi.
Laagrit juhtisid peretöö koordinaatori Pia Ruotsalaga koos Triin Salmu, Helen Kuldkepp ja Sakari Seppälä ning muusikuks oli Tero Ruot­sala. LNÜ planeerib korraldada perelaagrit ka järgmisel aastal ning julgustab selleks ka üksikuid praostkondi või kogudusi.
Pia Ruotsala

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)