Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

EELK laulupeole oodatakse rohket osavõttu

08.04.2009 | | Rubriik: Uudised

Tuleva aasta 11.–13. juunil peetavale EELK kirikupäevale ja laulupeole «Mu mano tulge, latse» on registreerunud juba pea 40 koori.
Vastilmunud laulupeo sega, nais- ja lastekooride laulikud on leidnud kasutust ning paljud koorid on asunud laule täie andumusega õppima. Ehkki registreerunute arv on oodatuga võrreldes veel üsna kasin, on laulupeo sihtasutuse juhatuse esimees Heli Jürgenson lootusrikas. «Eelmisel peol (2005. aastal Tartus – toim) osales ligi 3000 lauljat-mängijat. Loodame, et see arv ei kahane, vaid kasvab,» ootab Jürgenson rohket osavõttu. «Loodame ka, et laulud innustavad koore õppima ja laulupeost osa võtma.»
Jürgensoni sõnul on kokku pandud ilus repertuaar, palju on ka uudisloomingut, et rikastada meie kooride lauluvara. Samuti sooviti laulikud võimalikult vara valmis saada, et kooridel oleks aega rahulikult laule õppida. «Eks laulude õppimisele kulub osa juba sellest kevadest, aga kindlasti kogu järgmine aasta. Ega kirikukoor pääse jõululauludest ning kannatusaja ja ülestõusmispühade lauludest kirikuaastas. Loodetavasti leidub laulupeo laulikus laule, mida ka kirikuaasta sees kasutada saab,» märkis Jürgenson.
Laulupeole oodatakse koore nii Eestist kui välismaalt, nii kirikukoore kui teisi, kel huvi vaimuliku repertuaari ja peo vastu.
Koorid saavad end laulupeole registreerida 25. maini EELK kodulehel oleva registreerimislehe kaudu, noote saab osta kirikumuusika liidust. Täiendav info www.eelk.ee/kirikupaev2010/.

Merje Talvik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)