Esileht » Uudis » Uudised »

EELK delegatsioon sõidab USAsse

04.05.2011 | | Rubriik: Uudised

Homme, 5. mail sõidavad peapiiskop Andres Põder abikaasa Marjega, konsistooriumi kantsler Urmas Viilma abikaasa Eglega ning avalike suhete nõunik Arho Tuhkru Ameerika Ühendriikidesse. Mõned päevad hiljem liituvad nendega misjonikeskuse juhataja Leevi Reinaru, juhatuse esimees ja organist Olaf Lääne ning Ingrid Mäsak Paide kogudusest.
Arho Tuhkru vahendas Eesti Kirikule, et kutsujaks on ELCA Delaware’i-Marylandi sinod ja piiskop Wolfgang Herz-Lane. Eestlased lähevad koos Soome kiriku Tampere piiskopkonna delegatsiooniga, kellega ollakse pikaajalistes sõprussuhetes.
Veel on kutse Välis-Eesti piiskopilt Andres Taulilt külastada Ameerika eestlasi ning osaleda Välis-Eesti kahe praostkonna sinodil New Jerseys.
Kantsler Viilma kinnitab, et 20. maini vältaval Ameerika visiidil on kaks sihti: külastada Delaware’i-Marylandi piiskopkonda, kellega EELK-l on aastatepikkused sõprussidemed, ning Ameerika eestlasi.
Et hetkel on aktuaalsed Kodu- ja Välis-Eesti kiriku ühinemisega seonduvad segadused, siis peab kantsler oluliseks võimalust kohtuda ühinemise suhtes kriitiliselt meelestatud rahvuskaaslastega Ühendriikides, et vennaliku diskussiooni vormis arutada mureks olevat.
«Loodame, et saame vennalikult ja sõbralikult üksteisega suhelda ja rääkida, mis südamel,» kinnitab kantsler Eesti Kirikule. Selleks pakub suurepärast võimalust 14. ja 15. mail toimuv USA kahe praostkonna sinod New Jerseys, kuhu kogudused oma esindajad saadavad. Praost Thomas Vaga on teinud peapiiskop Andres Põderile ettepaneku teenida kaasa jumalateenistusel Lakewoodi eesti kirikus.   
Liina Raudvassar

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)