Slava Ukraine
Esileht » Elu ja Inimesed » Kirikuelu »

Diakooniatalitus on pidamas õppepäevi

25.04.2012 | | Rubriik: Kirikuelu

Võnnu koguduse õpetaja Urmas Paju julgustab kogudusi võtma ette projektipõhiseid tegevusi.  Merle PõderEELK konsistooriumi arenguosakonna diakooniatalituse eestvõtmisel toimus Räpinas diakooniapäev Kagu-Eesti kogudustele.

Diakooniapäeva eesmärgiks oli julgustada kogudusi koostööle erinevate struktuuridega kohaliku elu edendamiseks. Sisuka ettekande «Diakooniatöö – kestev ja/või projektipõhine?» esitas diakooniatalituse töötaja Urmas Paju, kel on Võnnu koguduse kogemusele tuginedes tuua mitmeid positiivseid näiteid projektipõhisest tööst kogukonna hüvanguks.
Diakooniatööd on kirikus tehtud aastasadu, tänapäeval pakutakse seda teenust läbi erinevate töövormide ning paljuski projektipõhiselt. Urmas Paju julgustas kogudusi enam taotlema erinevatest projektidest raha ning seeläbi osutama teenust kohalikule omavalitsusele. Üheks võimaluseks on lastele tegevuse pakkumine ja laagrite korraldamine, aga ka näiteks töötute koolitamine.
Diakooniatalituse juht Avo Üprus tutvustas erinevaid võimalusi koguduste ja kohalike omavalitsuste koostöös. Kokkutulnud vaimulikud ja töötegijad jagasid oma mõtteid ning kogemusi.
Külalisi võõrustanud Räpina koguduse õpetaja Urmas Nagel rääkis koguduse eestvõtmisel käivitunud projektidest ja vaimulikest retriitidest, mis on kogukonnale avatud.
Diakooniatalituse programmijuht Merle Põder ütles Eesti Kirikule, et toimunud mõttetalgut pidasid koosolijad vajalikuks ja sisukaks, oluline on oikumeeniline koostöö koguduste vahel.
Seekord olid esindatud lisaks luterlikule kirikule ka Võru Elupuu metodistikogudus, Antsla baptistikogudus ja Võru adventistide kogudus.
Eesti Kirik

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)