Slava Ukraine
Esileht » Uudis » Uudised »

Diakooniakeskuse juhataja lahkub ametist

26.03.2003 | | Rubriik: Uudised

Märtsi alguses esitas seni veel Diakooniakeskuse juhatajana töötav Mart Salumäe peapiiskop Jaan Kiivitile lahkumisavalduse, millele sai rahuldava vastuse.
Põhjusi, miks Salumäe senisest ametist loobub, on mitu. Ühelt poolt peab ta suhteliselt väsitavaks elada ühes, ent töötada teises linnas. Teisalt leiab, et on õige aeg Diakooniakeskuses otsad kokku tõmmata. «Minu missioon keskuses on täidetud.»
Kui peapiiskop Jaan Kiivit tegi 1999. aastal Mart Salumäele ettepaneku vastu võtta Diakooniakeskuse juhataja ametikoht, ei olnud keskuse toonane situatsioon eriti kiiduväärt. Ummikusse oldi joostud mitme tähtsa projektiga ning keskuse vastu oli esitatud üsna suuri nõudeid. «Kui lugeda kokku kõik Dioakooniakeskuse vastu esitatud nõuded, oli neid ligi kahe miljoni eest, mis nüüd, kolme poole aastaga on lõpuni lahendatud.» Salumäe sõnul ei saa enam keegi tulla ja ütelda, et Diakooniakeskus on talle mingis osas võlgu.
Lisaks arvab Salumäe, et praeguses situatsioonis, kus Diakooniakeskus saab senises juriidilises staatuses jätkata maksimaalselt 2004. aasta 1. juulini, oleks paslik organisatsiooni tegevus lõpetada. «Minu kindel veendumus on, et ei tasu kulutada raha poolpädeva organisatsiooni elushoidmiseks, vaid selle tegevus tuleks lõpetada, sest hetkel on olukord küps.»
/—/
Paralleelselt Diakooniakeskuse juhatajana on Salumäe olnud Viljandi Pauluse koguduse õpetaja. «Tõenäoliselt jätkan Pauluse koguduse õpetajana, juhul kui mulle ei teha konkreetset ettepanekut asuda mõnele teisele ametikohale.» Ent uus ametikoht on üsna tõenäoline, sest Viljandi volikogu suurim jõud, valimisliit Kodune Viljandi, on Salumäe esitanud üheks kandidaadiks Viljandi linnapea ametikohale.
Erle Iher

See käsk on meil temalt endalt, et kes armastab Jumalat, armastagu ka oma venda.
(1Jh 4:21)